Yükleniyor...

Milyarderin Lüks Oteli Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Kabul Edecek

Milyarder Samih Sawiris’in lüks oteli Chedi Andermatt, konukların İsviçre Alpleri’ndeki konaklamaları için kripto varlıkları kullanmalarına izin vereceğini söyledi

milyarderin luks oteli bitcoin btc ve ethereum eth kabul edecek

Milyarder Samih Sawiris’in lüks oteli Chedi Andermatt, konukların İsviçre Alpleri’ndeki konaklamaları için kripto varlıkları kullanmalarına izin vereceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Otel, hem Bitcoin hem de Ethereum‘u kabul edecek. Ayrıca gelecekte, diğer kripto varlıkları kabul etmeyi değerlendirecek. 

Tesis, yaklaşık dört yıl önce bir ödeme seçeneği olarak kripto varlıkları kabul etmeyi düşünmeye başladı. Ancak işlemlerin güvenli olmasını ve fiyat dalgalanmalarının önlenmesini sağlayana kadar bekledi.

Hamle için ise ödeme hizmeti sağlayıcısı Worldline ile İsviçre kripto varlık hizmetleri sağlayıcısı Bitcoin Suisse ortaklık kurdu. Otel, kripto varlıklar ile yapılan ödemelerin onaylandıktan hemen sonra İsviçre Frangına dönüştürüleceğini söyledi.

Kripto varlıkların popülaritesi, değerleri çılgınca dalgalanmasına ve bir ödeme sistemi olarak günlük pratiklikleri zorlu kalmasına rağmen, son iki yılda artış gösterdi.

Chedi Genel Müdürü Jean-Yves Blatt yaptığı açıklamada, “Otel misafirlerimize yeni teknolojilere açık olduğumuzu ve aynı zamanda ek bir hizmet olarak yeni bir ödeme deneyimi sunduğumuzu net bir şekilde ifade ediyoruz” dedi.

İsviçre, kripto varlıkları benimseme konusunda en hevesli Avrupa ülkeleri arasında yer alıyor. Düşük kurumlar vergileriyle tanınan ve emtia tüccarlarına ev sahipliği yapan Zug, geçen yıl vergi ödemelerinde Bitcoin kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Aynı zamanda kripto varlık şirketleri için bir merkez olan Zug, 2016’dan beri bazı hizmetler için Bitcoin’i ödeme olarak kabul etti. 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x