Monero'nun (XMR) Yeni Güncellemesinin Detayları Paylaşıldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Monero’nun (XMR) Yeni Güncellemesinin Detayları Paylaşıldı

Monero'nun "tail emission" (kuyruk emisyonu) yükseltmesinin detayları paylaşıldı.

monero

Monero’nun “tail emission” (kuyruk emisyonu) yükseltmesinin detayları paylaşıldı.

Gizlilik odaklı kripto para Monero, kripto madencilerine sürekli bir teşvik sağlamayı amaçlayan ve uzun süredir merakla beklenen tail emission’a girdi. Yükseltmenin odak noktası, ücretleri uygun tutmak, daha düşük bir ağ güvenliği sınırı sağlamak ve dinamik blok boyutlarını etkinleştirmek olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin ve diğer proof-of-work algoritmasını kullanan blockchain ağlarının yarılanma modeline göre madencilik ödülü bir gün sıfıra inecek. Bunu takiben, işlem ücretleri tek başına madencilerin karı için yeterli olmayacağından hash rate önemli ölçüde düşebilir. Eğer madenciler teşviklerini kaybedecek olursa, ağın güvenliği tehlikeye girebilir.

Monero’nun tail emission’u, ağ kullanımını sağlıklı bir biçimde sürdürmek için bu konuyu ele almayı amaçlıyor. Bu sebeple yeni yükseltme işlem ücretlerine olan bağımlılığı azaltmak için blok sübvansiyonunun sıfıra gitmesine izin vermek yerine 0,6 XMR’lik doğrusal bir ücret uygulayarak dinamik bir blok boyutu ve ücret piyasasının gelişebilmesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Bu sistemin gizlilik odaklı varlığın madencilerine sağlıklı bir teşvik sağlaması ve akabinde merkeziyetsiz yapısına katkıda bulunması hedefleniyor. Gelecekte de “mükemmel bir şekilde bilinen, öngörülebilir ve tahmin edilebilir” arzıyla XMR’yi “dezenflasyonist” hale getirmesi bekleniyor.

“Tail emission, Monero madencilierinin işlem ücretlerine %100 bağımlı olmadığı ve bu nedenle piyasadan bağımsız olarak kendileri için belirli bir geliri garanti edebilecekleri anlamına geliyor. Madenciler için verilen bu güvence, Bitcoin’in güvenlik modelinden büyük bir ayrılmadır”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x