Yükleniyor...

Morgan Stanley’nin, Büyük Miktarda Grayscale Bitcoin (BTC) Trust Hissesine Sahip Olduğu İddia Edildi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir dosyalamaya göre, bankacılık devi Morgan Stanley, büyük miktarda Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hissesine sahip durumda

morgan stanley

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir dosyalamaya göre, bankacılık devi Morgan Stanley, büyük miktarda Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hissesine sahip durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Piyasa analisti MacroScope’un Twitter’dan yaptığı paylaşıma göre Morgan Stanley, en büyüğü yaklaşık 36 milyon dolar olmak üzere 928.051’den fazla GBTC hissesine sahip.

28 Haziran 2021’de, Bitcoin hala 30.000 doların altında işlem görürken Morgan Stanley, Avrupa Fırsat Fonu aracılığıyla GBTC’de büyük bir pozisyon açıkladı. Banka, duyurunun yapıldığı sırada 28.298 hisseye sahipti.

Morgan Stanley, Bitcoin’e Yöneliyor

Morgan Stanley, GBTC hisselerinin yanı sıra kripto tabanlı şirketlere de yatırım yapıyor. Ayrıca banka, Coinbase tarafından desteklenen bir kripto şirketinde büyük bir yatırımcıydı. Morgan Stanley, blockchain tabanlı platform Securitize için 48 milyon dolarlık fon sağladı.

Morgan Stanley tarafından bugün yapılan dosyalamanın, yeni bir ralliyi tetikleyip tetiklemeyeceği merak konusu.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x