Yükleniyor...

Mozilla, Tekrar Kripto Bağışı Kabul Etmeye Başlıyor

Mozilla yöneticisi Mark Surman'ın blog yazısına göre Mozilla Vakfı, yeniden kripto bağışı kabul etmeye başlıyor.

mozilla

Mozilla yöneticisi Mark Surman’ın blog yazısına göre Mozilla Vakfı, yeniden kripto bağışı kabul etmeye başlıyor.

Bununla beraber, yüksek enerji tüketen proof-of-work algoritmasına sahip kripto ile bağış toplamayacakları vurgulandı. Bu da Bitcoin ile bağış alınmayacağı anlamına geliyor.

Proof-of-work algroitmasını kullanan Ethereum da önümüzdeki dönemlerde proof-of-stake’e geçmeyi planlıyor. Bu güncellemenin ardından Ethereum’un enerji kullanımınon %99,95 oranında azalacağı tahmin ediliyor.

Surman, proof-of-work algoritmasını kullanan kripto paraların, kirliliği önemli ölçüde artırabileceğini ve vakfın iklim taahhütlerini karşımasını engelleyebileceğini ifade etti.

Mozilla, 2022’nin ikinci çeyreğinin sonuna kadar vakıf tarafından kabul edilecek kripto paraların listesini çıkaracak.

İlk etapta 2014 yılında kripto bağışı kabul etmeye başlayan Mozilla, 2021’in sonunda bağış isteği ile ilgili atmış olduğu tweet ile Firefox kullanıcıları tarafından tepki topladı. Daha sonra kripto bağışlarını iptal eden Vakıf, şimdiyse tekrardan kripto bağışlarını kabul edecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner