Yükleniyor...

Müze Gazhane’de, ‘Paralaks’ İsimli NFT Sergisi Düzenlenecek

NFT teknolojisinin keşfedilmesi ve bununla beraber birçok kişi, kurum ve şirketin bu teknolojiye yoğun ilgi göstermesi NFT’yi bir trend haline getirdi.

muze gazhane nft sergi

NFT teknolojisinin keşfedilmesi ve bununla beraber birçok kişi, kurum ve şirketin bu teknolojiye yoğun ilgi göstermesi NFT’yi bir trend haline getirdi. Hemen hemen her şey NFT’ye dönüştürülmeye ve satışa sunulmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birçok sanatçı da fiziksel eserlerini NFT’ye dönüştürmeye ya da sadece NFT olarak eserler üretmeye başladı. Böylelikle dünyada ve ülkemizde NFT alanında sergiler düzenlenmeye başladı. Müze Gazhane de 20 Nisan-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında NFT sergisine ev sahipliği yapıyor.

Müze Gazhane, NFT Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor

gazhane

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kente kazandırdığı Müze Gazhane, NFT sergisine ev sahipliği yapıyor. 15 sanatçının dijital sanat eserleri ‘Paralaks’ta (Perspektif Kayması) metaforik, felsefi, kültürel ve toplumsal bir çerçevede buluşuyor.

İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanlığıyla beraber Müze Gazhane NFT sergisinin küratörlüğünü Derya Yücel üstleniyor. Müze Gazhane C Galeri’de 20 Nisan’da kapılarını aralayacak sergi, Pazartesi hariç hafta içi her gün 09.00- 18.00, hafta sonları 10.00- 18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Çok ihtimalli gerçeklik imkanlarına odaklanan ‘Paralaks’ NFT sergisinde sanatçılar; Aviz, Selçuk Artut, Kerim Atlığ, Backtopoints, Büşra Çeğil, Aslı Dinç, Ahmet Rüstem Ekici, Çağatay Güçlü, Ahmet Said Kaplan, Balkan Karışman, Hamza Kırbaş, Osman Koç, Ecem Dilan Köse, Sam Sipahi ve Hakan Sorar’ın eserleri yer alıyor. Eserler dijital sanatın farklı çerçevelerden gerçeklik algısıyla ve metaverse’le karşılaşarak, kavramların birbiri karşısında yeniden şekillenmesiyle oluşturuldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x