Yükleniyor...

Namelix: Yapay zeka ile marka ismi nasıl bulunur?

Namelix, kısa, markalaştırılabilir işletme ve alan adları oluşturmaya yardımcı olan bir yapay zeka aracıdır.

namelix

Namelix, kısa, markalaştırılabilir işletme ve alan adları oluşturmaya yardımcı olan bir yapay zeka aracıdır. Yaratıcı bir marka ismi bulmak isteyip de farklı fikirlere açık olan yeni işletmeler, bu araçtan faydalanabilirler.

Namelix Nedir?

Namelix, işletmeler için benzersiz, markalaştırılabilir adlar oluşturmak üzere tasarlanmış, yapay zeka destekli bir işletme adı oluşturucudur. Bu uygulama sayesinde özellikle piyasaya yeni girmeye hazırlana işletmeler, yaratıcı ve farklı marka isimleri konusunda fikir sahibi olabilirler. Tamamen ücretsiz olan uygulama, aynı zamanda reklamcılık, halkla ilişkiler, girişim ve işletme bölümlerinde okuyan öğrencilerin çalışmaları için de kaynak olarak kullanılabilir.

namelix

Namelix Özellikleri ve Avantajları

  • Yeni işletmeler için adlandırma seçenekleri oldukça sınırlı görünebilir. Kısa alan adları çok pahalıdır, ancak daha uzun çok kelimeli adlar güven telkin etmez. Çoğu işletme adı oluşturucu, daha uzun adlar oluşturmak için sözlükteki sözcükleri rastgele birleştirir. Namelix ise iş fikrinizle alakalı kısa ve marka değeri taşıyan adlar üretir.
  • Uygulama, bir adı kaydettiğinizde algoritma tercihlerini öğrenmiş olur ve böylece zamanla size daha iyi önerilerde bulunur.
  • Ayrıca son teknoloji dil modeliyle kısa, akılda kalıcı marka isimleri üretilir.
  • Namelix, yapay zeka destekli logo tasarım hizmetleri sağlamak için Brandmark.io ile entegre olur. Böylelikle bu iki uygulamayı birbirine paralel olarak kullanabilir, işletmenizin dikkat çekmesi için temel çalışmaları tamamlamış olursunuz.

Kimler Kullanabilir?

Genel olarak Namelix, ayırt edici adlar ve logolar oluşturmak için paha biçilmez bir çözüm sunarak işletmelerin pazarda öne çıkmasına yardımcı olur. Uygulamanın kullanım örneklerinden bazıları ise şunlardır:

  • Yeni işleri için unutulmaz ve benzersiz bir isim arayan girişimciler.
  • Yeniden markalaşmak veya akılda kalıcı isimlerle yeni ürünler piyasaya sürmek isteyen pazarlamacılar.
  • Markaları için profesyonel bir logo tasarımına ihtiyaç duyan işletme sahipleri.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner