Yükleniyor...
Sponsored

Namibya, Bitcoin’i Ödeme Aracı Olarak Kabul Etti

Afrika ülkesi Namibya'da, Merkez Bankası (BON), Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul etti.

Namibya Bitcoini Odeme Araci Olarak Kabul Etti

Afrika ülkesi Namibya‘da, Merkez Bankası (BON), Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Namibya’da henüz kripto paralar yasal düzenlemeye tabi tutulmadı. Ancak ülkenin merkez bankası, inovasyon ve gelişim çerçevelerinde Bitcoin ödeme yöntemini kabul etti. Namibya, bu yeni teknolojiyi kullanarak ekonomik anlamda kalkınabileceğini düşünüyor.

Namibya Merkez Bankası Bitcoin’i Onayladı

BON, ülkede her ne kadar yasal süreçler tamamlanmasa da kripto paralara sıcak baktığını duyurdu. Banka, ülkenin diğer birimleriyle istişare ederek yasa düzenlemelerine gidecek. Yakın tarihte kripto paraların Namibya için tamamen yasal olması bekleniliyor.

Merkez bankası, Eylül ayının sonuna doğru yaptığı açıklamada, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin hala yasal olarak tanınmamasına rağmen, perakendecilerin ve bayilerin böyle bir ticarete sıcak baktığını belirtti. Bundan aldıkları güçle yeni düzenlemelere gideceklerinin mesajını verdi.

Ülkeye kripto paraları sokmayı amaçlayan BON daha önce, halkının kripto para birimlerini bulundurmasını, kullanmasını ve ticaretini tanımadığını belirtmişti.

Ancak gelişen teknoloji ve ekonomik sıkıntılar Afrika ülkesini de etkiledi. Namibya artık Bitcoin‘i resmi olarak ödeme yöntemi ilan etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x