Yükleniyor...

Nano (XNO) Coin Nedir?

Nano (XNO) Coin, diğer kripto para birimlerinin verimsizliklerini ortadan kaldırmayı ve gerçek merkeziyetsizlik sunmayı amaçlayan bir kripto para birimidir.

Nano XNO nedir

Nano (XNO) Coin, diğer kripto para birimlerinin verimsizliklerini ortadan kaldırmayı ve gerçek merkeziyetsizlik sunmayı amaçlayan bir kripto para birimidir.

Nano (XNO) Coin Nedir?

Nano (XNO) Coin, ücretsiz güvenli ve anında ödemeler sağlamayı amaçlayan bir kirpto para birimidir. Diğer kripto para birimlerinin verimsizliklerini ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Nano, birçok değişikliğe uğramıştır. Raiblocks (XRB) 2014 yılında başlamış ve Ocak 2018 tarihinde adını Nano olarak değiştirmiştir.

Piyasadaki boşlukları doldurmak için ortaya çıkan Nano (XNO) Coin, bu boşlukları doldurmak için hareket etmiştir. Nano ağı, akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar gibi diğer işlevler için destek sağlamamaktadır. Nano işlemleri hızlıdır. Bir işlem, bir saniyeden daha kısa bir süre içinde gerçekleşir. Örneğin Bitcoin (BTC), ödemesi için onay süresi yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Nano’nun hızı buradan da anlaşılabilmektedir. Ancak işlem süreleri hash oranına, toplam ağ etkinliğine bağlı olarak değişmektedir.

Nano, konsensüs sağlamak için madencilik ağlarının birleşik çalışma kanıtını kullanan diğer platformlardan farklıdır. Bunun sebebi, işlem bloklarını güvenli bir şekilde onaylamak için Açık Temsilci Oylamayı (ORV) kullanmasıdır. ORV sistemi, diğer kripto para birimleri tarafından kullanılan PoW’a kıyasla enerji açısından daha verimlidir.

Nano vakfının kurucusu ve CEO’su ise Colin LeMahieu’dur. İngiltere merkezli olarak piyasaya çıkmıştır. Nano’nun amacı, tamamen daha hızlı bir şekilde coin transferi yapmaktır. Bunun için en hızlı ve en uygun yolları arar ve bunları bünyesinde toplar. Özelliklerini sıralayacak olursak;

  • İşlevseldir. Hızlı işlemler gerçekleştirir.
  • Merkeziyetsiz, sürdürülebilir ve verimlilik esasını gütmektedir.
  • Bitcoin ile ortaya çıkan açıkları kapatan bir süpürücü görevi görmektedir.
  • Ücretsiz, güvenli ve anlık ödeme sistemi olmayı amaçlamaktadır.
  • Madenciliği bulunmamaktadır. Genel oylama ile güvenilmektedir.
Nano nasil calisir

Nano Nasıl Çalışır?

Nano, Açık Temsilci Oylama (ORV) sistemine ve blok kafes veri yapısına dayanmaktadır. Diğer platformlar, Proof of Work gibi daha geleneksel protokollere sahiptir. Bu sebeple daha yoğun enerji ile verimleri azalmaktadır. Nano’nun kullandığı ORV sistemi, diğer platformların aksine daha verimlidir. Blok kafes veri yapısı, ağın defteri daha küçük zincirlere ayırmasına izin verdiği için Nano’nun yenilikçi teknolojisinin anahtarıdır. Her kullanıcının hesabının, her işlemde anında güncellenen kendi blok zinciri vardır. Bu nedenle kullanıcının tüm ağın senkronize olmasını beklemek zorunda kalmaz. Bu teknoloji, işlemleri anında gerçekleştirmektedir.

Nano (XNO) Coin Nereden Ve Nasıl Alınır?

Birçok kripto para borsasında Nano (XNO) listelenmektedir. XNO Coin’i listeleyen borsalara; Binance, OKEx ve Huobi Global örnek verilebilir.

Nano (XNO) coin satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle tercih ettikleri platforma üye olmalıdır. Üye olma ve hesap oluşturma işlemleri gerçekleştirildikten sonra kimlik doğrulama eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Bu işlemlerin ardından, alım satım sayfası üzerinden istenilen miktarda Nano (XNO) coin satın alınabilir. Satın alınan Nano (XNO) coin’ler, işlemlerde kullanılabilir ya da güvenli cüzdanlarda saklanılabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner