Yükleniyor...
Sponsored

NASA, İçeriklerinin NFT Olarak Satışa Sunulmaması Gerektiğini Söyledi

NASA, kendi logosunun, hareketsiz görüntülerinin, ses kayıtlarının, video kliplerinin ve benzeri dosyalarının tokenleştirilmemesi gerektiğini söyledi.

NASA NFT

NASA, kendi logosunun, hareketsiz görüntülerinin, ses kayıtlarının, video kliplerinin ve benzeri dosyalarının tokenleştirilmemesi gerektiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NASA hiçbir içeriğinin NFT olarak satılmasını istemediğini söyleyerek NFT üreticilerini ve satıcılarını uyardı.

Dünya çapında kripto destekli blok zinciri teknolojisindeki patlamasıyla birlikte, Amerikan uzay ajansı NASA, hiçbir içeriğinin açık artırmada dijital bir koleksiyona veya NFT’ye dönüştürülmesini istemediğini açıkladı.

NASA, İçeriklerinin NFT Olmasını İstemiyor

nasa

NASA, detaylı bir gönderide logosunun, hareketsiz görüntülerin, ses kayıtlarının, video kliplerinin ve benzeri dosyalarının ticari amaçla kullanılmaması gerektiğini belirterek şu ifadelere yer verdi;

“NASA, görüntülerini ve videosunu bu yönergelere uygun olarak eğitim ve bilgi amaçlı kullanıma sunar. NFT’ler, özünde, ‘türünün tek örneği’ dijital varlık olarak birinin sahip olduğu dijital tokenlerdir. NASA, görüntülerinin bu amaçlarla kullanılmasını istemiyor.”

NFT’lerin varlık, emtia veya tamamen yeni bir şey olarak sınıflandırılması dünya çapında hala sorgulanırken, NASA içeriğini sektörden uzak tutmaya karar verdi.

“NFT’ler, Ajansın satması için onayladığı ürün kategorileriyle tutarlı değil. NASA, görsellerinin NFT’lerle bağlantılı olarak kullanılmasını istemiyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x