Yükleniyor...

Nayib Bukele, 44 Ülkenin Bitcoin İçin El Salvador’da Buluşacağını Söyledi

El Salvador başkanı Nayib Bukele, bir tweet atarak 44 ülkenin Bitcoin'i tartışmak için El Salvador'da toplanacağını söyledi.

bukele 1 bGXA cover

El Salvador başkanı Nayib Bukele, bir tweet atarak 44 ülkenin Bitcoin’i tartışmak için El Salvador’da toplanacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bukele, “32 merkez bankası ve 12 finans otoritesi (44 ülke), finans, dijital ekonomi, bankasız bankacılık, #Bitcoin’in piyasaya sürülmesi ve ülkemizdeki faydalarını görüşmek üzere El Salvador’da bir araya gelecek” ifadelerini kullandı.

Bu merkez bankaları ve yetkilileri Nijerya, Mısır, Nepal, Pakistan, Bangladeş, Kenya, Uganda, Ruanda, Paraguay, Angola, Gine ve Madagaskar dahil olmak üzere gelişmekte olan ülkeleri içeriyor.

Bukele’nin tweetleri, “Bitcoin Beach” adlı Twitter hesabının birkaç ülkenin El Salvador’a uçtuğunu söylemesinden bir gün sonra geldi ve Bukele böylece toplantıyı resmen onaylamış oldu.

El Salvador, geçen Eylül ayında Bitcoin’i yasal olarak kabul eden ilk ülke oldu. Ayrıca bugüne kadar 2000’den fazla Bitcoin’i bilançosunda tutuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x