Yükleniyor...

Neutron (NTRN) gaza bastı: Yükseliş sürüyor

Yüksek beklentilere sahip Neutron (NTRN), son 24 saatte yüzde 25'lik yükseliş gerçekleştirdi.

memecoin-yukselis

Yüksek beklentilere sahip Neutron (NTRN), son 24 saatte yüzde 25’lik yükseliş gerçekleştirdi.

2024 yılı kripto para piyasası açısından oldukça hareketli başladı. Spot Bitcoin ETF’lerin 10 Ocak ayında onaylanacağına yönelik beklentiler, kripto para birimlerinin yükselişini ateşledi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde 47 bin doları aşarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Uzun süre sonra kripto piyasasında boğa koşusunun başladığı düşünülürken, bazı altcoin’ler öne çıkmaya devam ediyor. Celestia (TIA) gibi bir yükseliş yaşaması beklenilen Neutron (NTRN), son 24 saatte yüzde 25 oranında artış kaydetti ve 1,60 doların üzerine çıktı.

Neutron (NTRN), yeni Celestia (TIA) mı olacak?

Birçok kripto yatırımcısının yeni Celestia (TIA) olması umuduyla yaklaştığı Neutron (NTRN) son zamanlarda ivme kazandı. NTRN, son 24 saatte yüzde 25 ve son 6 günde yüzde 70 oranında yükseldi.

Neutron projesindeki ilerleyiş, projenin yerel token’ı NTRN’ye de yansıdı. Neutron geliştiricilerin birçok blokzincir de faaliyette bulunmasına olanak tanıyan bir yapıya sahip durumda. Proje bu yapısı nedeniyle daha güvenilir bir DeFi mekanizması sunmayı hedefliyor.

Neutron, ortaklıklar ve ekosistem gelişimine odaklanırken, NTRN tarafında güçlü yükseliş yaşanıyor. NTRN, 2024 yılında en çok yükselen kripto para birimleri arasında yer aldı. 3 Ocak’ta Matrixport’un ETF’lerin reddedileceğine yönelik paylaşımıyla düşen kripto piyasasından etkilenen NTRN, 0,97 dolara kadar gerilemişti. O günden bu yana yükseliş trendine giren NTRN, günü 1,60 dolar seviyesinde geçiriyor.

Neutron NTRN grafik

5 Ocak tarihinde 1,50 dolar direncini aşması halinde yükselişini şiddetlendireceğini belirttiğimiz NTRN, 1,65 dolar direncine kadar artış gerçekleştirdi. Bu artış, NTRN’nin boğa trendinde kalmasına yardımcı oldu. NTRN, 1,65 dolar direncinden ikinci defa red yedi ve geri çekilme yaşadı. 1,60 dolar seviyelerinde hareket eden NTRN, kripto piyasasının pozitif seyretmesi halinde tekrar 1,65 doları deneyebilir. Olumlu haber akışı ve BTC tarafındaki pozitif gelişmeler, NTRN’nin 1,65 direncini aşmasına yardımcı olabilir. NTRN, 1,65 direncini aşması ve kalıcı olması halinde nihai hedefi olan 2 dolara hareket edebilir. Bu noktada NTRN, 1,75 dolarda ve 1,90 dolarda sağlam bir yapı oluşturmak zorunda kalabilir.

Diğer taraftan NTRN, düşüş yaşaması halinde sırasıyla 1,5370 dolar desteğini ve 1,40 dolar desteğini test edebilir. Bu iki destek noktasının herhangi birinde tutunamazsa, NTRN için 1,30 dolar desteği ön plana çıkabilir. NTRN, 1,30 dolar desteğini de kırması halinde majör destek noktalarından birisi olan 1,06 dolara kadar düşüş kaydedebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner