Yükleniyor...

New York, CoinEx Kripto Borsasına Dava Açtı!

New York, CoinEx kripto borsasına kurallara uymadığı ve dolandırıcılık faaliyetlerine karıştığı gerekçesiyle dava açtığını yayınladı.

dava

New York, CoinEx kripto borsasına kurallara uymadığı ve dolandırıcılık faaliyetlerine karıştığı gerekçesiyle dava açtığını yayınladı.

New York Başsavcısı, CoinEx kripto borsasının eyatten men edilmesi için mahkeme kararı aradığını belirtti. New York, CoinEx kripto borsasına ait New York kaynaklı tüm internet sitelerinin bloke edilmesini istiyor

New York, CoinEx Kripto Borsasını Eyaletten Kaldırmak için Savaş Açtı!

New York Başsavcısı Letitia James, CoinEx kripto borsasının New York eyaleti için menkul kıymetler ve emtia komisyoncusu-satıcısı itibarıyla kayıt yaptırmadığı gerekçesiyle davaya tabi tutulacağını belirtti. Ayrıca James, CoinEx kripto borsasının eyaleti yanlış şekilde temsil ettiğini ifadelerine ekledi.

James, 22 Şubat tarihinde gerçekleşen New York Yüksek Mahkemesi‘nde yayınlanan 38 sayfalık dilekçe için açıklamalarda bulundu. CoinEx için New York Yüksek Mahkemesi tarafından yayınlanan yazıda, “CoineEx‘in sürekli devam eden dolandırıcılık faaliyetlerine karışarak eyaletin Martin Yasasını ihlal ettiğini” belirtti. Aynı zamanda Martin Yasası, Amerika Birleşik Devletleri için dolandırıcıklar ile mücadeleye dayalı en sert düzenleme yasası olarak belirtiliyor.

New York Yüksek Mahkemesi‘nin yayınladığı yazıda, CoinEx kripto borsasının “sanal varlık ticareti faaliyetleri” için Başsavcılık tarafından gönderilen mahkeme celbine ters düştüğü ifade ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x