Yükleniyor...
Sponsored

New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), NFT’ler için Pazar Yeri Planlıyor

New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), NFT'ler ve kripto paralar için pazaryeri olmak amacıyla ABD Patent ve Marka Ofisi'ne (USPTO) başvuru yaptı.

New York Menkul Kiymetler Borsasi NYSE NFT

New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), NFT’ler ve kripto paralar için pazaryeri olmak amacıyla ABD Patent ve Marka Ofisi’ne (USPTO) başvuru yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NYSE, dijital varlıklara yönelik planlarında ilk adımı NFT’ler için attığını duyurdu. NYSE, NFT pazaryeri olarak OpenSea ve Rarible ile rekabet edecek.

NYSE’nin 10 Şubat tarihinde ABD Patent ve Marka Ofisi’ne yaptığı başvuruya göre, Borsa, markalı kripto para ve pazaryeri ile NFT alım, satım ve ticareti yapılacak.

New York Menkul Kiymetler Borsasi NFT

NYSE yaptığı açıklamada, kripto para ve NFT ticaretine acil başlama planı olmadığını, ancak yeni ürünlerin ve bunların ticari markalarına etkisini düzenli şekilde değerlendirdiklerini, bu çerçevede fikri mülkiyet haklarını korumak için tescil başvurusu yaptıklarını belirtti.

Geçtiğimiz yıl, Nisan ayında borsa, ilk NFT setini çıkartmıştı. NFT’leri satmadığını, sadece hatıra amaçlı bastığını vurgulamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x