Anasayfa Haberler New York'taki Bitfinex ve Tether Davası Başladı!

New York’taki Bitfinex ve Tether Davası Başladı!

Tether ve Bitfinex‘in sahibi olan iFinex‘in yargılanacağı ve New York’ta görülecek olan dava başladı. Dava kripto para piyasasını olumlu ya da olumsuz yönde etkileme potansiyeline sahip olduğundan dolayı yakından takip ediliyor.

iFinex ile New York Başsavcılığı (NYAG) arasındaki hukuk mücadelesi Nisan ayından bu yana devam ediyordu. Başsavcılık, iFinex’in 850 milyon dolarlık kaybı Tether’in rezervlerini kullanarak örtbas ettiği iddiasında. Bu iddiaya karşılık New York Başsavcılığı’nın iFinex’e soruşturma açma yetkisinin olup olmadığı da önemli bir tartışma konusu. Çünkü şirket Britanya Virjin Adalarına kayıtlı ve 2018’den beri hiçbir ABD’li müşteriyi kabul etmedi.

Tether piyasadaki diğer sabit değerli kripto para birimlerine (stablecoin) kıyasla toplam piyasa değeri bakımından en değerli sabit değerli kripto para birimi. CoinMarketCap’in verilerine göre 4 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para birimi.

iFinex’in aleyhinde yürütülen davayı kaybetmesi veya bazı olumsuzluklarla karşılaşması durumunda Tether’in piyasa değerinin erimesi ve bu paranın Bitcoin gibi diğer kripto paralara kayarak onların fiyatını artırması bekleniyor. Elbetteki böyle bir gelişme Bitfinex ve Tether hakkında yeni davalara zemin hazırlayabilir ve bunun sonucunda genel olarak kripto para piyasası olumsuz yönde etkilenebilir.

iFinex’in davayı kazanması ya da lehine gelişmeler yaşanması ise yine Bitcoin’i ve genel olarak kripto para piyasasını olumlu yönde etkileyecek.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

Yorum Yapın, Görüşlerinizi Paylaşın

Bizi Takip Edin

731BeğenenlerBeğen
117TakipçilerTakip Et
10,632TakipçilerTakip Et
42AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!Türkiye’nin en hızlı büyüyen kripto para haber sitesi Coinkolik'ten kripto para dünyasındaki güncel haberleri günlük alın.

*Gizliliğinize saygı duyuyor, spam yapmayacağımıza söz veriyoruz.

Gizlilik Politikası