Anasayfa Haberler New York'taki Bitfinex ve Tether Davası Başladı!

New York’taki Bitfinex ve Tether Davası Başladı!

Tether ve Bitfinex‘in sahibi olan iFinex‘in yargılanacağı ve New York’ta görülecek olan dava başladı. Dava kripto para piyasasını olumlu ya da olumsuz yönde etkileme potansiyeline sahip olduğundan dolayı yakından takip ediliyor.

iFinex ile New York Başsavcılığı (NYAG) arasındaki hukuk mücadelesi Nisan ayından bu yana devam ediyordu. Başsavcılık, iFinex’in 850 milyon dolarlık kaybı Tether’in rezervlerini kullanarak örtbas ettiği iddiasında. Bu iddiaya karşılık New York Başsavcılığı’nın iFinex’e soruşturma açma yetkisinin olup olmadığı da önemli bir tartışma konusu. Çünkü şirket Britanya Virjin Adalarına kayıtlı ve 2018’den beri hiçbir ABD’li müşteriyi kabul etmedi.

Tether piyasadaki diğer sabit değerli kripto para birimlerine (stablecoin) kıyasla toplam piyasa değeri bakımından en değerli sabit değerli kripto para birimi. CoinMarketCap’in verilerine göre 4 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para birimi.

iFinex’in aleyhinde yürütülen davayı kaybetmesi veya bazı olumsuzluklarla karşılaşması durumunda Tether’in piyasa değerinin erimesi ve bu paranın Bitcoin gibi diğer kripto paralara kayarak onların fiyatını artırması bekleniyor. Elbetteki böyle bir gelişme Bitfinex ve Tether hakkında yeni davalara zemin hazırlayabilir ve bunun sonucunda genel olarak kripto para piyasası olumsuz yönde etkilenebilir.

iFinex’in davayı kazanması ya da lehine gelişmeler yaşanması ise yine Bitcoin’i ve genel olarak kripto para piyasasını olumlu yönde etkileyecek.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları