Yükleniyor...

New York’taki Bitfinex ve Tether Davası Başladı!

Tether ve Bitfinex‘in sahibi olan iFinex‘in yargılanacağı ve New York’ta görülecek olan dava başladı.

Tether USDT 3

Tether ve Bitfinex‘in sahibi olan iFinex‘in yargılanacağı ve New York’ta görülecek olan dava başladı. Dava kripto para piyasasını olumlu ya da olumsuz yönde etkileme potansiyeline sahip olduğundan dolayı yakından takip ediliyor.

iFinex ile New York Başsavcılığı (NYAG) arasındaki hukuk mücadelesi Nisan ayından bu yana devam ediyordu. Başsavcılık, iFinex’in 850 milyon dolarlık kaybı Tether’in rezervlerini kullanarak örtbas ettiği iddiasında. Bu iddiaya karşılık New York Başsavcılığı’nın iFinex’e soruşturma açma yetkisinin olup olmadığı da önemli bir tartışma konusu. Çünkü şirket Britanya Virjin Adalarına kayıtlı ve 2018’den beri hiçbir ABD’li müşteriyi kabul etmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tether piyasadaki diğer sabit değerli kripto para birimlerine (stablecoin) kıyasla toplam piyasa değeri bakımından en değerli sabit değerli kripto para birimi. CoinMarketCap’in verilerine göre 4 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para birimi.

iFinex’in aleyhinde yürütülen davayı kaybetmesi veya bazı olumsuzluklarla karşılaşması durumunda Tether’in piyasa değerinin erimesi ve bu paranın Bitcoin gibi diğer kripto paralara kayarak onların fiyatını artırması bekleniyor. Elbetteki böyle bir gelişme Bitfinex ve Tether hakkında yeni davalara zemin hazırlayabilir ve bunun sonucunda genel olarak kripto para piyasası olumsuz yönde etkilenebilir.

iFinex’in davayı kazanması ya da lehine gelişmeler yaşanması ise yine Bitcoin’i ve genel olarak kripto para piyasasını olumlu yönde etkileyecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x