NFT Alıcılarının Büyük Çoğunluğu Y Kuşağından • Coinkolik
Yükleniyor...

NFT Alıcılarının Büyük Çoğunluğu Y Kuşağından

Araştırma şirketi Piplsay NFT’lerle ilgili bir anket yayınladı.

nft

Araştırma şirketi Piplsay NFT’lerle ilgili bir anket yayınladı. ABD’den 30.870 ve İngiltere’de 9,170 kişi online ankete katıldı.

Anket sonuçları, ABD’deki Y kuşağının %41’inin ve Birleşik Krallık’taki %45’inin bir NFT satın aldığını gösteriyor. ABD’de tüm yaş gruplarında bu rakam %18 oranında iken Birleşik Krallık’ta ise %5 oranında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NFT’lerin kategorileri açısından, Birleşik Krallık’ta sporla ilgili koleksiyonlar talep görürken, Amerika Birleşik Devletleri’nde ise markalı NFT’lere talep olduğu gözlendi.

CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi avatarların olduğu NFT’ler şu anda en iyi on noktadan altısına hakim olan kategorilerin içinde yer alıyor.

NFT’lerin ana akım basında manşetlere çıkmasına rağmen, ABD’deki insanların yarısı NFT’lerden haberdar değil ya da onlar hakkında hiçbir fikri yok, Birleşik Krallık’ta bu rakam %68’e yükseliyor. Amerikalılar NFT’lere karşı daha olumlu bir tutuma sahipler; %32’si NFT’lerin devrimci olduğuna inanıyor, onların saçma bir kavram olduğunu düşünen kesim ise %18 oranında. Birleşik Krallık’ta ise NFT fikrini beğenmeyenler %17 ve NFT’lerin devrim niteliğinde olduğunu düşünenlerin oranı %15. Birleşik Krallık’ta NFT’lerin geçici bir heves olduğunu söyleyen %44’lük bir kesim varken ABD’li katılımcılarda bu rakam %39 oranında.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x