NFT Dünyasına Adım Atan Dünyaca Ünlü 10 İsim • Coinkolik
Yükleniyor...

NFT Dünyasına Adım Atan Dünyaca Ünlü 10 İsim

NFT'ler, kripto varlık sektörü içerisinde önemli bir konumda yer alıyor.

nft 3

NFT’ler, kripto varlık sektörü içerisinde önemli bir konumda yer alıyor. Sanat dünyasından ünlü isimlerin bu dijital sanata yoğun bir ilgisinin olduğu aşikar. Paris Hilton, Katy Perry, Eminem gibi birçok ünlü isim, NFT dünyasına adım atarak kendi NFT’lerini yayınladı. NFT dünyasına katılan dünyaca ünlü isimleri sizler için derledik.

1. Katy Perry

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyaca ünlü Amerikalı pop şarkıcısı ve söz yazarı Katy Perry, hayranları için NFT’ler piyasaya sürerek NFT dünyasına adım attığını duyurdu. Ayrıca Perry, blockchain video dağıtım ağı Theta Labs’ten de hisse satın aldığını açıklamıştı.

Perry, ayrıca önceki gün de popüler blockchain platformu Audius’a da yatırım yaptı.

2. Paris Hilton

Dünyaca ünlü sanatçı Paris Hilton, Tasarımcı Blake Kathryn ile işbirliği yaparak “Metaverse’imde Sinek Kuşu”, “Aşkın Efsanesi” ve “İkonik Kripto Kraliçesi” başlıklı üç benzersiz parçadan oluşan bir NFT serisi çıkardı. Nisan 2021 tarihi itibariyle Hilton, tüm koleksiyonu bir milyon doların üzerinde sattı. Hilton’un Bu çılgınlığı neden benimsediği sorulduğunda Hilton, yeni kreasyonlar için bir alan olarak yeni medyaya yatırım yaptığını, geceleri gelecekteki projeleri, sanatçıları ve hatta metaverse’leri hayal ettiğini, sanatın demokratikleşmesi gerektiğini belirtti. 

3. Eminem

15 kez Grammy ödülü kazanan Marshall Bruce Matters ya da bilinen sahne ismiyle Eminem, NFT dünyasına adım atan bir başka ünlü isim. Shady Con olarak isimlendirilen bu koleksiyon, Nifty Gateway ortaklığı ile oluşturuldu. NFT’nin içeriğinde özel koleksiyon parçaları yer alıyor. Çeşitli enstrümantal ritimlerden oluşan NFT’leri, hazırlarken çocukluğundan ilham aldığını ifade eden Eminem, çocukken çizgi roman, beyzbol kartı ve oyuncakların koleksiyonunu yaptığını bu sebeple koleksiyonluk eşyalara karşı özel bir ilgi barındırdığını söyledi.

4. Snoop Dogg

Çok sayıda müzisyen ve ünlü ismin NFT dünyasına giriş yapmasıyla birlikte Snoop Dogg da bu isimler arasına katıldığını “Dogg ile Bir Yolculuk” isimli NFT koleksiyonunu açık arttırmayla satışa çıkaracağı zaman duyurmuştu. Snoop Dogg’un ilk yıllarının anılarını bir araya getirdiği 8 özel parçanın satışı 2 Nisan günü gerçekleşmişti.

5. The Weeknd

Popüler sanatçılarından The Weeknd, 3 Nisan 2021 tarihinde NFT’sini piyasaya sürerek sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı;

“İlk NFT satışımın Cumartesi günü yapılacağını duyurmaktan heyecan duyuyorum. Koleksiyonda yeni müzik ve sınırlı sayıda sanat eseri yer alacak. Çalışmayı Strange Loop Studios ile geliştirdim.”

6. Ellen DeGeneres

Ünlü talk show sunucusu Ellen DeGeneres 28 Nisan’da “Woman With a Stick Cat” isimli çizimden oluşan NFT’sini satışa çıkarmış ve 14.555 dolara alıcı bulmuştu.

7. Mila Kunis

mila kunis nft

Ünlü oyuncu Mila Kunis, NFT’leri bir erişim aracı olarak kullanacak olan bir komedi web dizisini başlattığını, kullanıcıların Stoner Cats NFT’lerini satın alabileceklerini ve bu tokenleri çevrimiçi çizgi diziye erişebilmek için kullanabileceklerini duyurmuştu.

8. Shawn Mendes

Shawn Mendes nft

Dünyaca ünlü müzisyen Shawn Mendes, Genies ile işbirliği yaparak NFT platformu OpenSea pazarına katıldı. Sanal bir gitardan kolyelere, yelek ve küpelere kadar OpenSea’da satın alınabilen NFT’ler Mendes’e 600.000 dolardan fazla kazandırdı. Satışın ardından Mendes, gelirlerini büyük fikirleri olan genç aktivistlere yardım etmek için tasarlanan Shawn Mendes Foundation Wonder Grants’a bağışladı

9. Maluma

Grammy Ödüllü süperstar Maluma ile dijital, 3D ve VFX sanatçısı Alejandro Robledo Mejia (RMA Design’ın kurucusu) Maluma’nın Icon Universe için devrim niteliğinde bir NFT sanat serisi işbirliği yaptı. NFT koleksiyonu 28 Ağustos tarihinde Ethernity’da satışa sunuldu.

10. Cara Delevigne

Ünlü sanatçı Cara Delevigne, bir video yayınladı. Kadınların güçlendirilmesini, COVID yardımlarını, LGBT+ örgütlerini, çevresel nedenleri ve tüm bu mücadeleleri destekleyen bir propaganda videosuydu. Bu videoyu vakfı için para toplamak amacıyla “türünün tek örneği NFT” olarak açık artırmaya çıkarıldığını belirtmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x