Nijerya Düzenleyicisi, Kripto Varlıkları Araştırmak İçin Bir Fintek Birimi Kurdu • Coinkolik
Yükleniyor...

Nijerya Düzenleyicisi, Kripto Varlıkları Araştırmak İçin Bir Fintek Birimi Kurdu

Nijerya'nın finansal düzenleyicisi, kripto varlık endüstrisini düzenleme çabalarının bir parçası olarak bir araştırma bölümü kurdu.

nijerya duzenleyicisi kripto varliklari arastirmak icin bir fintek birimi kurdu 5

Nijerya’nın finansal düzenleyicisi, kripto varlık endüstrisini düzenleme çabalarının bir parçası olarak bir araştırma bölümü kurdu.

Nijerya Merkez Bankası’nın, bankaların kripto kuruluşları ve yatırımcılarına hizmet vermesini yasaklamasından sekiz ay sonra, ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, dijital varlık endüstrisi için düzenlemeleri formüle etmeye yardımcı olacak bir FinTek birimi kurdu.

Nijerya’nın SEC’si, Kripto Araştırmaları İçin FinTek Birimi Kurdu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CryptoPotato tarafından yayımlanan bir habere göre finansal gözlemci, yeni birimin yatırımcıları korumaya yardımcı olacak düzenleyici yönergeler bulmak için kripto varlık yatırımları ve ürünlerini araştıracağını duyurdu. Gelişme hakkında konuşan kurumun genel müdürü Lamido Yuguda şunları söyledi:

“Yatırımcıların blokzinciri yatırımlarını korumalarına yardımcı olacak düzenlemeleri nasıl çıkarabileceğimizi görmek için bu pazara yakından bakıyoruz.”

SEC, tüm kripto varlıklarını “aksi kanıtlanmadıkça menkul kıymetler” olarak gördüğünden Yuguda, dijital para birimleri Nijerya bankacılık sistemine entegre edildiğinde kurumun düzenlemelerle adım atacağını da sözlerine ekledi.

Kurum FinTek araştırma birimini yeni kurmuş olsa da, geçen yıl,Nijerya Merkez Bankası (CBN) yasağından altı ay önce kripto varlık alanını düzenleme niyetini açıklamıştı.

Eylül 2020’de gözlemci, sektör için düzenleyici yönergeler sağlamak için iyi bir donanıma sahip olduğunu söylemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x