Yükleniyor...

Norveç’in En Büyük Havayolu Şirketi Bitcoin Kabul Edecek

Norwegian Air Shuttle ya da kısaca Norwegian Norveç'nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi, müşterilerine kredi kartı yerine Bitcoin ile ödeme yapma seçeneği sunma planı olduğunu açıkladı.

Norwegian Air Shuttle Bitcoin

Norwegian Air Shuttle ya da kısaca Norwegian Norveç’nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi, müşterilerine kredi kartı yerine Bitcoin ile ödeme yapma seçeneği sunma planı olduğunu açıkladı. Aynı zamanda dev havayolu şirketi bir kripto para borsası da başlatmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket, Bitcoin ile ödemeleri ne zaman kabul etmeye başlayacağıyla ilgili resmi bir tarih paylaşmış değil, ancak kripto para borsasının resmi olarak açılmasından sonra kripto para ödemeleri kabul edilmeye başlanacak.

Havayolu şirketinin kurul üyesi Kjos-Mathisen’e göre, “İlk önce borsa açılacak. Daha sonra NBX borsası havayolu için ödeme çözümleri getirecek. Müşteriler de kripto paralarla ödeme yapabilecekler.” dedi.

Norveç Block Borsası (Norwegian Block Exchange – NBX) ekibi ise Medium üzerinden paylaştıkları bir gönderiyle yeni bir dijital ekonominin ortaya çıkacağı tahmininde bulundular. Medium gönderisinde “Henüz tam hazır değiliz ancak piyasa olgunlaşmaya başladı. Bu olunca, daha fazla kripto varlık da olgunlaşacak ve kullanıcılar için seçim özgürlüğü ve daha fazla esneklik sağlayacak.” denildi.

Gönderide ayrıca kripto paralarla kolay para akışının önünün açılacağı ve engeller olmadan platformlar arasında basit ve şeffaf bir şekilde para akışının yapılabileceği de belirtiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x