Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Norveç’in En Büyük Havayolu Şirketi Bitcoin Kabul Edecek

Norveç’in En Büyük Havayolu Şirketi Bitcoin Kabul Edecek

ABONE OL:google-news

Norwegian Air Shuttle ya da kısaca Norwegian Norveç’nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi, müşterilerine kredi kartı yerine Bitcoin ile ödeme yapma seçeneği sunma planı olduğunu açıkladı. Aynı zamanda dev havayolu şirketi bir kripto para borsası da başlatmayı planlıyor.

Şirket, Bitcoin ile ödemeleri ne zaman kabul etmeye başlayacağıyla ilgili resmi bir tarih paylaşmış değil, ancak kripto para borsasının resmi olarak açılmasından sonra kripto para ödemeleri kabul edilmeye başlanacak.

Havayolu şirketinin kurul üyesi Kjos-Mathisen’e göre, “İlk önce borsa açılacak. Daha sonra NBX borsası havayolu için ödeme çözümleri getirecek. Müşteriler de kripto paralarla ödeme yapabilecekler.” dedi.

Norveç Block Borsası (Norwegian Block Exchange – NBX) ekibi ise Medium üzerinden paylaştıkları bir gönderiyle yeni bir dijital ekonominin ortaya çıkacağı tahmininde bulundular. Medium gönderisinde “Henüz tam hazır değiliz ancak piyasa olgunlaşmaya başladı. Bu olunca, daha fazla kripto varlık da olgunlaşacak ve kullanıcılar için seçim özgürlüğü ve daha fazla esneklik sağlayacak.” denildi.

Gönderide ayrıca kripto paralarla kolay para akışının önünün açılacağı ve engeller olmadan platformlar arasında basit ve şeffaf bir şekilde para akışının yapılabileceği de belirtiliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar