Yükleniyor...

Norveç’in Bitcoin’i (BTC) Onaylamamasının Nedenleri Ne?

Son zamanlarda az nakit kullanımı nedeniyle "en nakitsiz toplum" olarak bilinen Norveç, Bitcoin'in (BTC) benimsenmesine izin vermek için acele etmiyor, işte nedenleri.

norvec bitcoin

Son zamanlarda az nakit kullanımı nedeniyle “en nakitsiz toplum” olarak bilinen Norveç, Bitcoin’in (BTC) benimsenmesine izin vermek için acele etmiyor, işte nedenleri.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, Norveç “en nakitsiz” toplum olmasına rağmen, yerel merkez bankasının yöneticisi Bitcoin’i fiat’a alternatif olarak onaylamıyor.

Oystein Olsen’in Bitcoin’i Reddetmesinin 3 Nedeni

Norveç merkez bankası başkanı Oystein Olsen, Bitcoin’in merkez bankalarının kontrolü altında olmadığı için itibari para birimlerini çıkarmasının imkansız olduğuna inanıyor.

Başkan üç nedenden dolayı Bitcoin’i para olarak reddediyor. Bir ve ikinci sebep olarak lider kripto para biriminin yoğun enerji tüketimine ve pahalı olmasına vurgu yapıyor. Olsen, üçüncü neden olarak ise Bitcoin’in istikrarını koruyamamasını gösteriyor.

Norveçli Petrol Milyarderi Bitcoin’i Kucaklıyor

Fakat daha önce bildirdiğimiz üzere, Norveçli petrol kralı Kjell Inge Rokke, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in milyonlarca dolar değerinde olabileceğini belirtmişti. Rokke’nin kuruluşu Aker ASA, 58 milyon dolar değerinde BTC satın alan bir kripto yatırım şirketi Seetee AS’yi kurdu ve böylece bu yıl Bitcoin’de önemli miktarda fon ayıran başka bir büyük şirket haline geldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x