Yükleniyor...

Mike Novogratz: “Bitcoin (BTC) Hızlı Bir Biçimde 14 Bin Dolara Ulaşacak”

2020, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin için, yarılanmadan dolayı önemli bir yıl olacaktı.

bitcoin btc

2020, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin için, yarılanmadan dolayı önemli bir yıl olacaktı. Bununla birlikte, 2020’de yaşanan olumsuzluklar ve kasvet Bitcoin ile kripto para pazarında ciddi bir etki yarattı. Kripto para pazarındaki belirsizlik ve devam eden pandemiye bağlı karantinalar, Bitcoin’in son birkaç aydaki cansız fiyat hareketine katkıda bulundu.

Unchained podcast’inin son zamanlarda yayınlanan bir bölümünde, Galaxy Digital’in Kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz ile Real Vision Group’un kurucusu ve CEO’su Raoul Pal; Bitcoin’in neden zor bir ay geçirdiğini tartıştı. Onlara göre Bitcoin ‘Kara perşembe’den sonraki kayıplarını geri kazanmasına rağmen, hâlâ 10 bin doları aşmak için büyük bir mücadele veriyor.

Momentum Eksikliği

Birçoğu yarılanmanın katalizör olacağını kanıtlasa da, bu noktada Bitcoin’in fiyatı üzerindeki etkileri oldukça ihmal edilebilir görünüyor. Novogratz, çoğu yatırımcının ve tüccarın yılın başlarında yaşadığı nakit krizini vurgulayarak, nakitlerin güvenli bir liman olarak “ilk içgüdü” olmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.

Bitcoin yarılanmasının ardından volatilitede büyük bir düşüş kaydetti. Son üç ay boyunca (Skew’dan elde edilen verilere göre), Bitcoin’in oynaklığı yüzde 200’den yaklaşık yüzde 50’ye düşerek, BTC’nin fiyatındaki momentum eksikliğinin de altını çizdi.

skew

Bitcoin’in benimsenme hikayesi son birkaç yılda büyük ölçüde olumlu olmakla birlikte, Novogratz yavaş benimsemenin lider kripto para için bir engel olmaya devam ettiğini söyledi. Novogratz ayrıca Bitcoin için 14 bin dolarlık hedefin beklenenden daha kısa sürede elde edileceğini söyledi:

“10 bin dolar ya da 10 bin 200 dolar kırıldığında, insanların beklediğinden çok daha hızlı bir biçimde 14 bin dolara yükselecek. Bitcoin’i satın almak kolay olsaydı, fiyat çok daha yüksek olurdu. ”