Yükleniyor...

Nvidia, Crypto Mining Processor ile 155 Milyon Dolar Kazandı

Nvidia'nın kripto madenciliği donanımına geçişi oldukça kazançlı oldu.

nvidia

Nvidia’nın kripto madenciliği donanımına geçişi oldukça kazançlı oldu. Ancak şirket, ana görevlerinin PC oyun GPU’larında olduğu konusunda ısrar ediyor.

Ekran kartı üreticisi Nvidia, kripto madenciliği donanımına geçişinin ardından Crypto Mining Processor (CMP) kartlarından 155 milyon dolar gelir elde etti.

Nvidia geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada bu karın içinde bulunduğumuz çeyrek içerisinde 400 milyon dolara ulaşmasını beklediğini açıkladı. Rakamlara rağmen şirketin CEO’su Jensen Huang, şirketin ana işinin PC oyun donanımı olduğunda ısrar etti. Kripto madencilerinin GeForce oyun GPU’ları yerine Nvidia’nın CMP ürünlerine sadık kalacağını umuyor.

Özellikle Ethereum (ETH) madenciliği için GeForce grafik kartlarının kullanılması, oyuncuların ekran kartlarına ulaşmasını oldukça zora sokmuştu. Huang konuyla ilgili şunları söyledi:

“CMP’lerin madencileri tatmin edeceğini umuyoruz. CMP daha iyi verim sağlayacak ve böylelikle oyuncular GeForce’a daha kolay ulaşabilecekler.”

Bu arada rakip üretici AMD, farklı bir yaklaşım benimseyerek oyun GPU’larında hash oranını düşürmeye çalışmayacağını açıklarken, her şeyden önce oyuncular için tasarlandıklarını vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner