Yükleniyor...

Nvidia Kripto Madenciliği İşlemci Geliri, 105 Milyon Dolardan 24 Milyon Dolara Düştü

Son zamanlarda artan ilgiyle beraber bir meslek haline gelen kripto para madenciliği, büyük şirketlerin dikkatini çekmeyi başardı.

nvidia kripto madencilik

Son zamanlarda artan ilgiyle beraber bir meslek haline gelen kripto para madenciliği, büyük şirketlerin dikkatini çekmeyi başardı. Geçtiğimiz Şubat ayında Nvidia, kripto madenciliği için geliştirdiği Kripto Para Birimi Madenciliği İşlemcilerini (CMP) tanıtmıştı.

Nvidia, bugün gerçekleştirdiği mali toplantıda son 3 ayda elde ettiği ve tüm yıl boyunca kazandığı geliri paylaştı. Nvidia’nın, paylaştığı verilere göre Kripto Madenciliği İşlemcilerinden elde edilen gelir %77 azaldı. Gelir, 105 milyon dolardan 24 milyon dolara düştü.

nvidia madencilik veri

Rapor, kripto madenciliğinin genel GPU talebini ne kadar etkilendiğini gösteriyor. 105 milyon dolar olan gelirinin 24 milyon dolara kadar düştüğü belirtiliyor. Bu akış için toplam gelir 550 milyon dolardı.

Nvidia GPU’ları, kripto para madenciliği için her zaman yoğun talep görmüştür, ancak bu son 12 ayda bir miktar azaldı. Nvidia GPU’ları, Mayıs 2021’de kripto madenciliğinde kullanımı önlemek için hash oranının düştüğü görüldü ve o zamandan beri düşüş yaşanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x