Yükleniyor...

Ödeme Aracı Tartışması Büyüyor! Milyarder Cuban, Müşterilerin %95’inin Dogecoin’i (DOGE) Tercih Ettiğini Söylüyor

Dallas Mavericks basketbol takımının sahibi ve Shark Tank'ın ortak sunucusu olan milyarder Mark Cuban, yakın tarihli bir Twitter dizisinde, sahibi olduğu şirketlerin müşterilerinin çoğunluğu ürün ve hizmet satın almak için DOGE'u tercih ettiği için DOGE'un “halkın ödeme yöntemi” haline geldiğini belirtti.

dogecoinin doge odeme yontemi tartismasi buyuyor milyarder cuban musterilerin yuzde 95inin dogecoini tercih ettigini soyluyor

Dallas Mavericks basketbol takımının sahibi ve Shark Tank’ın ortak sunucusu olan milyarder Mark Cuban, yakın tarihli bir Twitter dizisinde, sahibi olduğu şirketlerin müşterilerinin çoğunluğu ürün ve hizmet satın almak için DOGE’u tercih ettiği için DOGE’un “halkın ödeme yöntemi” haline geldiğini belirtti.

Satışlarının %95’i DOGE ile Yapılıyor

Mark Cuban, Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve aynı zamanda bir Bitcoin maksimalisti olan Jason A. Williams’ın Dogecoin shill’lemesi ile ilgili iddialarına yanıt verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DOGE reklamı yapmadığını söyleyen milyarder, yaptığı şeyin sahip olduğu ve işlettiği şirketlerin mal ve hizmet satın alımında DOGE’un oldukça popüler bir ödeme aracı olduğunu söylemek olduğunu belirtti. 

Milyarder ayrıca, Dallas Mavericks ekibinin ürünleri de dahil olmak üzere, mal veya hizmet satışlarının %95’inin Dogecoin ile gerçekleştiğini söyledi. Cuban DOGE’dan “halkın ödeme yöntemi” olarak bahsetti.

“Balinalarda Çok Fazla BTC Birikimi Var”

Twitter tartışması sırasında Cuban, Bitcoin’in yalnızca bir değer deposu olduğu konusunda ısrar etti (büyük ölçüde sabit arz limiti sayesinde), ve “BTC’nin her zaman bir para birimi olmak için mücadele etmesi gerekeceğini” söyledi. Ayrıca balinaların elinde büyük Bitcoin yığınları olmasının, bu varlıklar veya bireylerin bir Merkez Bankası gibi davranıp piyasayı kontrol etmeye ve/veya manipüle etmeye başlayabileceği anlamına geldiğinden için BTC için kötü olabileceğini belirtti:

“BTC balinalarında çok fazla servet birikiminiz var. Bunlar, BTC’nin nasıl ve nerede mevcut olduğunu kontrol eden bir Merkez Bankası gibi davranabilir ve ne kadar satın aldıklarına, ne kadar harcadıklarına, ne kadar ödediklerine ve ne için harcadıklarına göre deflasyon/enflasyon yaratabilirler.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x