Yükleniyor...

OG Coin Nedir? OG Fan Token Nasıl Alınır?

Popüler kripto para birimleri arasında yer alan OG Coin, OG E-Sports’un Socios ile çıkardığı fan token’ıdır.

OG coin

Popüler kripto para birimleri arasında yer alan OG Coin, OG E-Sports’un Socios ile çıkardığı fan token’ıdır. OG fan token Binance, Chiliz ve Pioniex borsaları üzerinden satın alınabilir.

Fan Token Nedir?

Fan token’ları, kulüplerin çıkardıkları kripto para birimleridir. Bu kripto paralar kulüplerin kendi çıkardıkları kripto paralar olup, pazarlama, ek gelir yaratma ve diğer konularda kulüplere yardımcı oluyor. Böylelikle kulüpler taraftarları ile daha fazla etkileşime girebilir.

og fan token

Fan Token’ların Özellikleri Nelerdir?

Kulüplere Ek Gelir Sağlaması

Kulüplerin sahip olduğu fan token’ları ve satışa sundukları fan token’ları ile birlikte belli bir oranda gelir elde ederler ve kulüplerin tuttuğu token’ların değeri genellikle artar. Bu yüzden kulüplerin fan token işine girmesi, kulüplerin daha fazla gelir elde etmesi ve kulübün değerinin artması için önemli bir yoldur. 

Taraftarlarla Etkileşime Girilmesi

Kulüpler Instagram gibi sosyal medya araçlarından etkileşime girebilseler de, bot hesaplar ve kulüpten olmayan taraftarların da oylamaya katılabilmeleri, kulüp için alınacak kararlarda çok güvenilir bir yöntem oluşturmuyor. Bunun sonucu olarak taraftarlar kulüpleriyle etkileşime giremediklerini düşünüyor ve birçok süreçte dışlandıklarını hissedebilir. Özellikle taraftarların birçok farklı kararda söz sahibi olamamaları, kulüplerin gelirlerini olumsuz şekilde etkileyebiliyor. Ama kulüplerin çıkardıkları fan token’ları ile birlikte taraftarlar, tuttukları token’larla orantılı olarak oy verme gücüne sahip olabilir, formanın tasarımından farklı pazarlama yöntemleri taraftarlar tarafından daha şeffaf ve güvenilir şekilde oylanabilir. Böylece taraftarlar kulüplerin kararlarının bir kısmında söz sahibi olabilir. 

Sınırlı Arza Sahip Olmaları

Kulüplerin çıkardığı fan token’larının arzı, neredeyse her kripto paradan çok daha azdır ve genellikle belli bir limiti vardır. Bu token’lar belli bir arz sınırına geldikleri zaman daha fazla çıkarılamaz ve kulüplerin de bu token’ları tuttukları için çok fazla token piyasaya sürülemez. Böylece fan token’ların değeri kısıtlılık ve kulüplerin bilinirliği ile birlikte artar.

Stake Ettirilebilmesi

Çoğu kripto para gibi fan token’ları da kolaylıkla stake ettirilebilir. Böylece taraftarlar bir yandan tuttukları token’ların değeri artarken diğer yandan elde ettikleri token’ların sayısı da artmış olur. Böylece yatırımcıların ve kulüplerin ellerindeki token’ların değeri artar ve bu da karlılık açısından olumlu etkide bulunur. 

Belli Bir Süre Kilitli Olması

Fan token’ları borsalarda listelenmeden önce belli bir süre kilitli kalır. Bu süreçte fiyatlar genellikle sabit kalır ve bu da birçok yatırımcının sabit fiyattan daha fazla token alması için iyi bir fırsat olur. Bu süreçte cüzdanlarına transfer gerçekleştirebilirler ve belli bir süre token’ları tutabilirler. Ama bu token’lar büyük borsalarda listelendikleri zaman yatırımcılar alım satım işlemlerine başlayabilirler.

Fan Token’ları Nasıl Çalışır?

Fan token’ları bir nevi kripto paradır ve alım satımı gerçekleştirilebilir. Borsalarda listelendikleri zaman fiyatlarında değişim sık sık gerçekleşir ve piyasa faktörlerinden etkilenir. Eğer kullanıcılar belli miktarda fan token’larına sahip olurlarsa, kulüpteki bazı kararlarda oy hakkına sahip olur. Bu sayede kulüpler kendilerine gerçekten destek veren taraftarları bulabilir ve onları diğer taraftarlardan daha fazla ödüllendirir ve hatta taraftarlar VIP statüsünü kazanabilir. 

OG Coin Nedir?

OG Fan Token (OG), OG E-Sports’un Socios ile çıkardığı fan token’ıdır. Bu token da diğer fan token’larından biri olup, kripto para ve e-spor dünyasında başarılı olmuş projelerden birisidir. 

OG Fan Token’ın Özellikleri Nelerdir?

OG coin ile maç biletleri, loyalty programları, online mağazalardan indirim ve uygulama içi Chiliz (CHZ) bonusları, dijital rozetler ve kulüplere özel belli ödüllerden faydalanabilirsiniz. Bu hizmetler token sahiplerinin taraftar kararlarını oylamaları, sosyal medya üzerinden toplulukla etkileşim ve ana akım medya için yazıların yazılması olarak yorumlanabilir. Gelecekte ise OG oyuncularının fan token’larını tanıtmaları, kampanyalar düzenleyerek token sahipleri için ücretsiz biletler ve token sahiplerine özel tecrübelerin sağlanması ve Socios platformuna daha fazla dil desteği sunmaları hedefleniyor. 

OG Fan Token’ı Nasıl Çalışır?

OG fan token’ları ile birlikte OG E-Sports’un sunduğu hizmetlerden daha ucuza yararlanmak ve özel hizmetlerden faydalanılması için kullanılır. Ayrıca taraftarlar isterlerse token’ları stake ettirebilirler. 

og coin nedir

OG Fan Token Nasıl Alınır?

OG Fan Token’ı almak için Binance, Chiliz ve Pioniex hesap açmanız gerekir ve kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Sonrasında PSG fan token’ı almak için OG/BTC, OG/USDT, ve OG/CHZ pariteleri üzerinden alım gerçekleştirebilirsiniz.

OG Fan Token Hakkında Sorulan Sorular

OG fan token hakkında daha fazla bilgiye nereden erişebilirim?

OG Fan Token hakkında daha fazla bilgiye Binance Research ve Socios üzerinden erişebilirsiniz.

OG fan token hakkındaki gelişmelere nereden erişebilirim?

OG Fan Token hakkındaki gelişmelere Coinkolik.com üzerinden fan token kısmından erişebilirsiniz. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner