Yükleniyor...

OKEx’in Operasyon Başkanı: Bitcoin’in (BTC) Gerçek Değeri Aslında 20.000 Dolar

OKEx'in Operasyon Başkanı Andy Cheung, Bitcoin'in (BTC) çok daha yüksek bir potansiyele sahip olduğuna inanıyor.

Bitcoin Değeri 20.000 Dolar

OKEx’in Operasyon Başkanı Andy Cheung, Bitcoin’in (BTC) çok daha yüksek bir potansiyele sahip olduğuna inanıyor. Ona göre, Bitcoin’in gerçek değeri 20.000 dolar. Cheung’un bu inançta olmasının nedeni ise kurumsal yatırımcıların piyasaya giriş yapmaya başlaması ve Mayıs 2020’de gerçekleşecek olan yarılanma (halving).

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cheung, Bitcoin fiyatının altı ay gibi bir süre içinde değerini yüzde 150’den fazla artırdığını belirterek uzun bir süre için trader’ların pozisyonlarını kapatma ihtimalinin düşük olduğunu belirtiyor.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta Pazar günü neredeyse 9.000 dolara ulaşarak son zamanların en yüksek seviyesini gördü. 2019’un Mayıs ayına kadarki süreçte Bitcoin değerini yüzde 140’dan fazla artırmayı zaten başarmıştı. İşin ilginç yanı ise bu yükselişin yüzde 120’lik dilimi sadece Nisan ve Mayıs ayında kaydedildi.

Fiyattaki bu güçlü artışlar, Bitcoin fiyatının 8.300 dolardan 20.000 dolara ulaşmasının sadece 10 gün sürdüğü 2017 yılındaki gibi bir görünümde. Bununla birlikte, 2017 yılında Bitcoin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaran nedenler günümüzdeki nedenlerden farklı.

2017 yılının sonunda görülen yükselişin ve hemen arkasından gelen yıkımın altında büyük oranda ICO’lar yatıyordu. O dönem ICO’lar her yanı sarmıştı ve insanlar yeni girişimler tarafından sunulan token’ları almak için Bitcoin’e alıyorlardı. ICO’lar taahhütlerini yerine getiremeyip başarısız olduklarında yatırımcılar satın aldıkları Bitcoin’leri elinden çıkarmak için harekete geçerek büyük bir satış baskısına neden oldular ve sonuç olarak Bitcoin fiyatı neredeyse yüzde 80 oranında düştü.

Günümüzde ise bir ICO furyası yok. İnsanlar sadece Bitcoin’e yatırım yapmak için Bitcoin alıyorlar. Araştırma şirketi Diar, perakende yatırımcıların giderek daha fazla Bitcoin satın aldıklarını ve Bitcoin’lerini sadece cüzdanlarında tuttuklarını açıklayarak bu durumu doğrulamış oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x