Yükleniyor...

On Binlerce Bitcoin (BTC) Taşındı!

Dün Bitcoin Blockchain'inde birçok farklı işlemle 200.

BTC Bitcoin

Dün Bitcoin Blockchain’inde birçok farklı işlemle 200.000’den fazla Bitcoin (BTC) taşındı. Dün öğleden sonra başlayan ve peşi sıra gerçekleşen taşıma işlemleri oldukça dikkat çekiciydi. Öyle ki tek seferde ve birçok işlemde 50.000’e yakın Bitcoin (BTC) farklı cüzdanlara taşındı ve toplamda 1.9 milyar dolardan fazla bir değere karşılık gelen Bitcoin (BTC) taşınmış oldu.

Bu denli yüklü Bitcoin’in (BTC) taşınması yatırımcıları “satış geliyor” şeklinde düşünmeye itti ve onları tedirgin etti. Asıl gerçek ise bugün ortaya çıktı.

Cüzdan adreslerinin incelenmesi sonrası cüzdanların cüzdan hizmeti sağlayan kripto para şirketi Xapo’ya ait olduğu anlaşıldı. Gerçekleştirilen işlemler ise muhtemelen Xapo’nun cüzdanları arasındaki bir rotasyon işlemiydi.

İsviçre merkezli Xapo, özellikle balina olarak adlandırılan büyük Bitcoin sahiplerine hizmet veriyor olmasıyla biliniyor. Şirketin, 2017’de özel müşterilerinin Bitcoin’lerini İsviçre Alpleri’nde bulunan gizli bir askeri sığınakta sakladığı ortaya çıkmıştı. Şirketin Alplerin dışında dünyanın birçok farklı yerinde benzer sığınaklar kullandığı biliniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x