Yükleniyor...

Onchain verilerde olumlu sinyaller: Bitcoin’de neler oluyor?

Kripto varlıklar, bu hafta yine dar bir işlem aralığı ve düşük volatilite ile sakin bir seyir izliyor.

bitcoin balina

Kripto varlıklar, bu hafta yine dar bir işlem aralığı ve düşük volatilite ile sakin bir seyir izliyor. Düşük işlem hacimleri, yatırımcılar arasında artan ilgisizlik ve can sıkıntısı hissiyatını artırıyor. Ancak onchain tarafında orta vade için biraz daha pozitif veriler mevcut, neler oluyor bir göz atalım.

Belli 1 gün içerisinde ilk işlemini yapan yeni aktif adreslerin yüzdesi 63,11% ile 30 günlük ortalamanın üzerinde seyrediyor, bu yatırım adaptasyonunun arttığının bir göstergesi diyebiliriz.

1
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İçerisinde bakiye bulunan toplam adreslerin ise tüm zamanların en yükseğinde olduğunu görüyoruz.

2

Piyasada transfer ve takas işlemleri de oldukça düşük bir bantta yatay seyrederken, Hodl eden uzun vadeli yatırımcıların piyasanın dinamiğine daha çok etki ettiğini görüyoruz. Kısa vadeli yatırımcılar oldukça düşük bir arza sahip iken, uzun vadeli yatırımcıların tuttuğu Bitcoin miktarı 14.74M adet ile ATH yapmış durumda.

3

20.300$ realized price ile market mean 29.600$ arasında 4.81M Bitcoin maliyetlenilmiş olarak gözüküyor. Kısa vadeli yatırımcıların çoğunun %83.7 oranında zararda iken uzan vadeli yatırımcıların zararı tüm zamanların altında kalarak %26,7 gözüküyor.

4

Özetle oldukça düşük volatilite ve hacimsizlik içersinde, toplam adres sayısı ve yeni adres sayısı hızlı yukarı yönlü ilerlerken, uzun vadeli yatırımcıların satmaya eğilimli olmadığını, kısa vadeli yatırımcıların ise zararda olarak fiyata aşırı duyarlı hale geldiğini, psikolojik seviyelerin henüz geçilmediğini gösteriyor.

En yakın onchain alt desteğimiz 350dma 24.100$, direncimiz ise 111dama 28.200$ seviyelerinden geçmektedir.

Referanslar:

https://www.intotheblock.com/

https://glassnode.com/


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x