Yükleniyor...

Öncü Kripto Para Birimi Bitcoin 10.000 Dolara Tutunmaya Çalışıyor

9.

Bitcoin Fiyatı

9.500 dolara kadar gerilemesi sonrası piyasa genelinde endişeye neden olan Bitcoin, yeniden toparlanarak 10.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Öncü kripto para biriminin kendisini 10.000 doların üzerine atması piyasaya olan güveni geri getirdi ve haberi hazırladığımız sırada 10.100 dolar seviyesine doğru gidiyordu.

Coin360’ın verilerine göre Bitcoin son 1 saat içinde yüzde 0,52 oranında değer kazandı. Son 24 saatlik ölçüde ise halen durum negatif ve yüzde 2,4 oranında değer kaybı söz konusu.

Bitcoin’in 10.000 doların üzerinde tutunması son derece önemli çünkü bu seviye psikolojik bir direnç. Bitcoin’in bu seviyenin üzerinde hareket yapması trader’lar ve analistler arasında olumlu karşılanıyor. Bununla birlikte analistler daha önce Bitcoin’in dört haneli seviyelere geri dönmesinin ayı piyasasına girildiğinin işareti olmadığı değerlendirmesinde bulunmuşlardı.

Bu konuda 1980 yılından bu yana trader’lık yapan Peter Brandt, bu yılki boğa koşusunun 2015 ve 2017’deki boğa koşularına benzemediğini, Bitcoin’in bu yılki performansının açık bir şekilde daha iyi olduğunu belirtmişti.

Bitcoin’in yeniden 10.000 doların üzerine tırmanması altcoin’lerdeki kayıpların da hafiflemesine neden oldu. Yine Coin360’ın verilerine göre son 1 saat içinde en büyük altcoin’lerin geneli yükseliş kaydetti ve yeşile bürünmüş durumdalar. Bitcoin’deki sert düşüş sonrası birçok altcoin yüzde 10’dan fazla değer kaybetmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner