Yükleniyor...

Önde Gelen Fon Yöneticisi Cathie Wood, Bitcoin’deki (BTC) Düşüşün Nedenlerini Ele Aldı

Önde gelen fon yöneticisi Cathie Wood, CoinDesk’in düzenlediği Consensus 2021 etkinliğinde konuştu.

onde gelen fon yoneticisi cathie wood bitcoindeki btc dususun nedenlerini ele aldi

Önde gelen fon yöneticisi Cathie Wood, CoinDesk’in düzenlediği Consensus 2021 etkinliğinde konuştu. Wood, son zamanlarda Bitcoin’in yaşadığı önemli düşüşün nedenlerini ele aldı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Wood yaptığı konuşmasında “Bitcoin madenciliğinin çevresel etkisine ilişkin endişeler nedeniyle birçok kurumsal satın alma durakladı” dedi. Ona göre, Bitcoin’in düşmesine ESG hareketi (çevresel, sosyal ve yönetimsel sorunlar) ve Elon Musk neden oldu. 

ARK Investment Management’ın kurucusu Cathie Wood, son birkaç hafta içinde değerinin %50’sini kaydeden Bitcoin’in çevresel profili konusunda endişeli kurumsal yatırımcıların baskısı altında olduğunu söyledi:

“ESG [çevresel, sosyal ve yönetimsel sorular] hareketi ve Elon Musk tarafından daha da kötüleştirilen bu fikir, Bitcoin madenciliğinde bazı gerçek çevresel problemlerin olduğu düşüncesiyle hızlandırıldı.”

Tesla’nın bilançosuna Bitcoin ekleyeceği ve ödemeleri için Bitcoin’i kabul edeceği açıklamasının ardından piyasaları canlandıran Musk, daha sonra ödemeleri durdurduğunu açıklayarak rotasını tersine çevirdi ve bu da fiyatları ciddi oranda aşağıya çekti. 

Wood, “Elon muhtemelen kurumlardan birkaç telefon almıştır” dedi. “BlackRock’un [Tesla]’nın üç numaralı hissedarı ve Larry Fink’in CEO olduğunu fark ettim. ESG’ye ve özellikle iklim değişikliğine odaklanmıştır. BlackRock’un bazı şikayetleri kaydettiğinden eminim ve Avrupa’da bu konuda son derece hassas olan bazı çok büyük şirket sahipleri olabilir.”

Wood, tüm bu yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen “küresel para sistemi” olarak tanımladığı Bitcoin’in geleceğinden emin görünüyor. Kısa süre önce Bloomberg’e verdiği röportajda Bitcoin için 500.000 dolar fiyat hedefini yineledi. 

Fon yöneticisi ayrıca, merkez bankalarının bilançoları için kripto para birimlerini satın almaya başlayacağını ve Musk’ın Bitcoin’in çevresel profilini iyileştirerek uzun vadede Bitcoin için olumlu olduğunu kanıtlayacağını tahmin etti:

“Musk çok daha fazla konuşmayı, çok daha analitik düşünmeyi teşvik etti. Ve sürecin bir parçası olacağına inanıyorum” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x