OpenSea, 300 Milyon Dolar Yatırımla 13 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı  • Coinkolik
Yükleniyor...

OpenSea, 300 Milyon Dolar Yatırımla 13 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı 

Lider NFT pazar yeri OpenSea, 300 milyon dolar yatırım alarak 13 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

opensea 300 milyon dolar yatirimla 13 milyar dolar degerlemeye ulasti

Lider NFT pazar yeri OpenSea, 300 milyon dolar yatırım alarak 13 milyar dolar değerlemeye ulaştı. 

Şirket Salı günü, gerçekleştirdiği finansman turu hakkında açıklama yaptı. Buna göre önde gelen NFT platformu, hedge fonu Coatue Management’ın liderliğinde ve 2.5 milyar dolarlık kripto fonu Paradigm’ın da katılımında 300 milyon dolar yatırım aldı. Son yatırım ile platformun değerlemesi 13 milyar dolara yükseldi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

OpenSea kurucu ortağı ve CEO’su Devin Finzer ele aldığı blog gönderisinde fonun müşteri desteğini ve güvenliğini artırmak, daha geniş NFT ve web3 topluluğuna yatırım yapmak ve işe alma ve ürün geliştirme için kullanılacağını aktardı. Finzer konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Tüm NFT ekosistemini genişletmeye kararlıyız. Bu çeyrekte, bize NFT alanının geleceğini şekillendiren geliştiricileri, mühendisleri ve yaratıcıları doğrudan destekleme fırsatı verecek bir hibe programı başlatıyoruz. Amacımız, ortaya çıkan yaratıcıların profilini yükseltmek ve NFT alanını bugün daha iyi şekillendiren insanlara yatırım yapmak da dahil olmak üzere daha geniş NFT ekosisteminin ölçeğini ve büyümesini teşvik etmektir.”

Katılımcılar arasında, geçtiğimiz haftalarda aktardığımız daha önce a16z’nin ortağı olan Kathryn Haun tarafından oluşturulan yeni kripto ve web3 odaklı yatırım fonu da yer aldı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x