Yükleniyor...

OpenSea CEO’su, Platformda Yaşanan NFT Hırsızlığı Hakkında Konuştu

Popüler NFT platformu OpenSea, Cumartesi günü platformda meydana gelen NFT hırsızlığı iddialarını aktif olarak araştırdığını söyledi.

opensea nft

Popüler NFT platformu OpenSea, Cumartesi günü platformda meydana gelen NFT hırsızlığı iddialarını aktif olarak araştırdığını söyledi. Kullanıcılar, Cool Cats ve Doodle koleksiyonlarından NFT’ler de dahil olmak üzere dijital varlıkların çalındığını bildirdi.

Ancak OpenSea kurucu ortağı ve CEO’su Devin Finzer, yaşanan durumun OpenSea’yi hiç etkilemediğini, bunun yerine dijital varlıklarını takas etmek ve korumak için pazara güvenen insanları hedef aldığını tweetledi.

“Saldırının OpenSea’ye Bağlı Olduğuna İnanmıyoruz”

Devin Finzer OpenSea

Soruşturma devam ederken CEO Finzer konuyla ilgili şu tweeti paylaştı;

Bildiğimiz kadarıyla, bu bir kimlik avı saldırısı. OpenSea web sitesine bağlı olduğuna inanmıyoruz. Şu ana kadar 32 kullanıcı bir saldırgandan kötü amaçlı bir yük imzalamış ve NFT’lerinden bazıları çalınmış görünüyor.”

Başka bir deyişle, insanlar NFT’lerini başka birinin cüzdanına taşımaları için onları kandıran resmi görünümlü e-postalar almış olabilir. Blockchain kaşifi EtherScan’ın Fake_Phishing5169 olarak etiketlediği bu adres, şimdi 1,7 milyon doların üzerinde 641 ETH bakiyesine sahip.

Finzer’in tezi doğruysa, saldırgan(lar) kimlik avına çıkmak için en uygun zamanı seçti. Cuma günü, OpenSea yeni bir akıllı sözleşme yayınladı ve kullanıcılardan varlıklarını taşımalarını istedi.

Finzer, kullanıcıları her zaman resmi opensea.io web sitesini kullandıklarından emin olmaya ve şüpheli e-postalara karşı dikkatli olmaya çağırdı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x