Yükleniyor...

OpenSea, Üst Düzey Bir Çalışanının İçeriden Bilgi Aldığı İddialarını Doğruladı

Popüler NFT pazar yeri OpenSea, ürün başkanı Nate Chastain’in değer kazanacağını düşündüğü NFT’leri anasayfada listelenmeden önce satın aldığını itiraf etti.

opensea

Popüler NFT pazar yeri OpenSea, ürün başkanı Nate Chastain’in değer kazanacağını düşündüğü NFT’leri anasayfada listelenmeden önce satın aldığını itiraf etti. Twitter’daki kullanıcılar, platformdaki NFT’lerin anasayfada listelenmeden önce satın alınarak karlı bir şekilde satıldığını iddia etmişti.

Twitter’daki kullanıcılar, Nate Chastain’in henüz anasayfada listelenmeyen NFT’leri satın almak için gizli Ethereum cüzdanları kullanıldığını iddia etmişti. Zuwu adlı bir Twitter kullanıcısı, Chastain’in “ürünleri anasayfada listelenmeden önce alıyor ve anasayfadaki hype ile kısa sürede satarak büyük kazançlar elde ediyor gibi göründüğünü” söylemişti.

Platform bugün yayımladığı bir blog yazısıyla Chastain’e yönelik iddiaları doğruladı:

“Dün, çalışanlarımızdan birinin, halka açık olarak satışa sunulmadan önce anasayfada listeleneceğini bildikleri ürünleri satın aldığını öğrendik. Bu inanılmaz derecede hayal kırıklığı yaratıyor. Bu davranışın ekip olarak değerlerimizi temsil etmediğini açıkça belirtmek isteriz. Bunu çok ciddiye alıyoruz ve gerçekleri ve atmamız gereken ek adımları tam olarak anlamak için bu olayı derhal ve kapsamlı bir şekilde inceliyoruz.”

Nasıl Ortaya Çıktı?

Olay, Chastain’in 3 Ağustos’ta attığı bir tweet ile ortaya çıktı. Tweet’te Arya Mularama’nın koleksiyonundan bir NFT’yi satın aldığını söylüyordu ancak koleksiyon henüz satışa sunulmamıştı.

Chastain yedi ay önce CryptoPunk #3501’i satın almıştı. Bu nedenle Ethereum adresi biliniyordu. İşlemleri izleyen kullanıcılar söz konusu alımların kendisine ait olduğunu tespit edebildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner