Yükleniyor...

Optimism (OP) Neden Yükseliyor? 29 Temmuz 2022

Kripto para piyasaları dalgalı hareketlerine devam ederken büyümeyi sürdürüyor.

Optimism OP Neden Yükseliyor 29 Temmuz 2022

Kripto para piyasaları dalgalı hareketlerine devam ederken büyümeyi sürdürüyor. Özellikle Bitcoin’in (BTC) yeniden 24.000 doların üzerine çıkması, birçok altcoin’in de yükselişe geçmesine neden oldu. Yükselen kripto paralarda ise Optimism (OP) öne çıkıyor. Öyle ki Optimism (OP) son iki hafta içerisinde yüzde 230’un üzerinde bir yükseliş kat etti. Peki Optimism (OP) neden yükseliyor?

Optimism (OP) Neden Yükseldi?

Kripto para piyasalarında yaşanan son düşüş, birçok şirketin geleceğini önemi ölçüde değiştirdi. Maalesef bazı projeler ve şirketler iflas ederken bazıları da yeni yatırımlara yelken açtı. Bu noktada en aktif atılımlarını gerçekleştiren Optimism (OP) ise yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. Öyle ki son 14 gün içerisinde yüzde 0.47 dolar seviyesinden 1.68 dolar bandına kadar çıkan OP, hacim olarak da yüzde 540’lık bir artış yaşadı.

Bu yükselişin arkasında birden fazla neden yer alıyor. Bunlardan ilki OP’nin keni GameFi projesi Atlantis‘in başlatılması olsu. Projenin Web3 vizyonunu yansıttığı projede Optimism ağı üzerinden oyun oynanabiliyor ve oyun içi eklentilere OP ile erişilebiliyor. 1 Haziran’da airdrop yayımlayan proje, büyümeyi teşvik etmek için 231.928.234 OP’yi (ilk arzın yaklaşık olarak yüzde 5.4’ü) airdrop ile kullanıcılarına yolladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner