Yükleniyor...

Oynarken Kripto Varlık Kazanabileceğiniz En İyi 9 Oyun

Oyna-kazan oyunları, kripto varlık pazarında en hızlı büyüyen segmentlerden biridir.

kripto para oyunlari

Oyna-kazan oyunları, kripto varlık pazarında en hızlı büyüyen segmentlerden biridir. 2020’de karantinanın etkisiyle oyuncular ilgi göstermeye başladı ve hatta sonrasında da bu ilgi devam etti.

DappRadar göre, Ocak-Aralık aylarında PC, Android ve iOS’ta tüm kripto varlık oyunlarında günlük aktivite %35 oranında arttı. Piyasa değeri daha da arttı.

2021’in başlarında, ilginç miktarlara satılan NFT dalgası oyun dünyasını sardı. Statista’nın raporlarına göre, toplam NFT işlem hacmi Ocak ayında 338 milyon dolardan Ağustos ayında 22 milyar dolara ulaştı. Bu paranın çoğu, oyun içi öğeler için benzersiz koleksiyonlar sağlayan oyunlarda yoğunlaştı.

NFT’lerle kripto varlık oyunlarında para kazanmak daha ilginç hale geliyor. Örneğin, Battle Pets’te petler token olarak temsil edilir. Oyuncular toplayabilir, büyütebilir, üreyebilir, evcil hayvanlar arasında savaşlar düzenleyebilir veya onları satarak kazanılan kripto varlıkları cüzdanlarına çekebilir.

Oynarken para kazanabildiğiniz en iyi dokuz kripto varlık oyununu sizler için listeledik.

1-Axie Infinity

Pokémon ve Tamagotchi’den ilham alan bir kripto varlık kazanma oyunu olan Axie Infinity, 2020’de günlük aktivitede oranı %810 civarındaydı. Proje o kadar popüler hale geldi ki, Ağustos 2021’de protokoldeki işlem sayısı açısından Ethereum ağındaki en iyi uygulamaları geride bıraktı. Eylül 2021’de haftalık büyük işlem hacmi 1.29 milyon dolardır.

Oyunu oynamak için MetaMask ve Ronin olarak iki cüzdanınız olmalıdır. İlkinden ETH paraları, WETH ile değiştirilerek ikincisine aktarılır.

Bir oyuncu, bir bilgisayara karşı arcade savaşını kazandığında 1 SLP (Axie Infinity dahili tokeni) alır. Günde 100 SLP’ye kadar alabilir ve ardından bunları, mevcut ABD doları oranında geçiş veya satış için kullanabilir. Bu fiyat, token alımı için de geçerlidir ve SLP’ler harcandıktan sonra yakılır.

Oyunun diğer kripto varlığı AXS tokenleridir. Oyun içi satın alımlar için gereklidir ve işlemlerden sonra yakılmazlar. AXS, oyunda geçirilen süre için kullanıcılara verilir. Tokenlerin mevcut değeri (Ekim 2021 itibariyle) 145.08 dolardır.

2-CryptoBlades

Binance Akıllı Zinciri (BSC) blok zincirine dayanan CryptoBlades, karakterleri yaratmanız ve donatmanız gereken savaşlarla ilgilidir. Bugün en popüler kripto varlık oyun projelerinden biridir ve her kullanıcıya günde 3 milyon dolarlık payını öder. Merkezi olmayan uygulama (DApp) CryptoBlades’deki işlem hacmi ayda 99.65 milyon dolardır.

Oyuncular, savaş zaferleri, karakter satışları ve oyun içi öğeleri (NFT’ler) için ödüllerden gelir elde eder. Oynamak için bağlı bir MetaMask cüzdanının olması ön koşuldur. Kullanıcı önce BNB tokenleri satın alır ve ardından bunları dahili CryptoBlades tokeni SKILL ile değiştirir. Bu para ile oyuncu silah satın alabilir, oyundaki tüm dahili işlemleri gerçekleştirebilir.

Ekim 2021 itibariyle, CryptoBlades’in yerel kripto para birimi SKILL 20.18 dolardan işlem görüyor. Ağustos 2021’den bu yana, SKILL %42.1 kaybetti.

3-Alien Worlds

Kripto varlık kazanma oyunu Alien Worlds, DApp pazarında en hızlı büyüyen ve en popüler olanlardan biridir. Şu anda oyunu 2,7 milyondan fazla kişi oynuyor ve her ay yaklaşık 745.000 yeni üye Metaverse’e katılıyor.

Alien Worlds, Ethereum, Binance Smart Chain ve WAX olmak üzere aynı anda üç ağ üzerinde çalışan tek oyun projesidir.  Ancak, tüm uzlaştırma işlemleri ve teknik süreçler, düşük ücretli hızlı bir blok zinciri olan WAX’tan geçer.

WAX, oyun içinde komisyon ödemek ve bahis yapmak için kullanılır. Ayrıca tüm NFT’leri (araziler, silahlar, avatarlar ve eserler) satın almak ve satmak için kullanılır.

Oyun sırasında, kullanıcılar oyun içi öğeler satın almak, görevleri tamamlamak için de tasarlanmış oyunun yerel tokeni TLM tokenleri alırlar. Maksimum TLM komisyonu 10 milyardır. Şu anda, dolaşımda 0.22 dolar değerinde yaklaşık 0.9 milyar token var.

4-Splinterlands

Splinterlands, Hive blok zinciri tarafından desteklenen tahsil edilebilir bir kripto kart oyunudur. Şartlar uyarınca, kullanıcılar diğer katılımcılarla savaşmak için nadir canavar kartları (NFT) toplar. Proje yurtdışında moda olan ve şimdi de Rusça’ya çevrilen bir proje. Aylık 96,7 binden fazla oyuncu tarafından ziyaret ediliyor ve toplam işlem hacmi 67.2 milyon doları aşıyor.

Oyunda DEC tokeni kazanabilirsiniz. Splinterlands’in yer tokeni SPS, Ekim2021 itibariyle Uniswap ve Tron ticaret borsalarında işlem görüyor. SPS, yedi ticaret platformunda 0.54 dolar karşılığında satın alınabilir ve satılabilir.

Oyuna ücretsiz olarak başlayabilirsiniz, ancak oyunu tamamlamak için size para kazandırabilecek sandıkları almanızı sağlayan Görev Kitabı satın almanız önerilir. Her sandıktan iksir, Splinterlands tokenleri (DEC) veya NFT kartları çıkar.

5-R-PLANET

R-PLANET oyunu da NFT ile ilgili ve WAX ​​blok zinciri üzerine kurulmuştur. Hikayede, oyuncular Mars’ı kolonizasyona hazırlamak için gidiyorlar ve yolda, yeni bir eve yerleşmeyi mümkün kılacak yeni eşyalar yaratmaları gerekiyor. Bu tür bir öğe için kullanıcı bir NFT alır.

Oyun 2020’nin sonunda başladı ve birçok hayran kazandı. Platformda her ay 37.5 bin aktif katılımcı bulunuyor.

R-PLANET’te para kazanmanın birincil yolu NFT stake etmektir. Eserler, birincil elementleri (toprak, hava, su, ateş) satın alabilen veya Alcor borsasında satabilen AETHER tokenleri getirir.

Oyuncu, arazilerini kaynak çıkarmak için kullanabilir ve bunları AETHER ile değiştirebilir. Oluşturulan öğeler yalnızca stake edilemez, aynı zamanda WAX pazaryerlerinden birinde satılabilir.

Oyunda para kazanmak için başka bir fırsat, WAX pazarından satın alınan diğer projelerin NFT ile stake edilmesidir.

AETHER tokeni DEX’te işlem görmektedir. Alcor merkezi olmayan borsa, WAX blok zinciri ile çalışır.

6-My DeFi Pet

My DeFi Pet, BSC blok zincirinde çalışır ve işlevsellik açısından Axie Infinity’ye benzer. Oyuncuların evcil hayvan yetiştirmesini ve üremesini gerektirir, ancak oyun çok daha basittir. Temmuz 2021’de My DeFi Pet tokeni on kat artış yaşadı. Ancak yaz sonunda fiyat yarıya indi (4,10 dolara).

DPET, ana oyun para birimidir. Evcil hayvanları ve onların özel niteliklerini takas etmek ve geliştirmek için kullanılacaktır.

Coinmarketcap verilerine göre Ekim ayı itibariyle DPET, 2,17 dolardan işlem görüyor.

Oyun daha çok bir çiftlik gibidir. İlk olarak, üç DPET için bir yumurta satın almanız ve ondan bir evcil hayvan yetiştirmeniz gerekir. Yumurtalar piyasadan satın alınabilir veya evcil hayvanları geçerek elde edilebilir.

7-Crypto Zoon

Crypto Zoon, BSC blok zincirinde çalışan yeni bir oyundur. Pokémon’un tarihinden ilham alan platform, uzaylı Yaki yarışıyla savaşarak ve ödüller alarak, komik karakterler toplama şansı sunuyor.

ZOON, kullanıcıları savaşlarda kazandıkları zaferler için ödüllendirmek, yumurta satın almak ve evcil hayvan yetiştirmek için kullanılan tescilli bir oyun içi tokenidir. Ekim 2021 itibariyle mevcut Crypto Zoon fiyatı 0.01663 dolardır.

8-Upland

Upland oyunu, Rus çevrimiçi toplulukta popülerlik kazanan bir oyun. Platform, EOS blok zincirine dayanmaktadır ve katılımcıların gerçek adresleriyle bağlantılı gayrimenkul nesneleri satın aldığı, sattığı ve geliştirdiği Monopoly’nin sanal bir versiyonudur.

2021 yazının sonunda, Upland’daki toplam oyuncuların geliri 1 milyon doları aştı. Eylül ayı itibarıyla platform ayda 130 bin aktif kullanıcıya sahip. 30 günlük toplam işlem hacmi 3,5 doları aşıyor.

Oyuncular haritada hareket eder ve yeni topraklar keşfeder veya hazineler bulur, bunun için UPX tokeni alır. Arazi satın alarak gayrimenkul inşası için kullanabilir. Arazi sahibi, UPX olarak günlük 0,03 ABD doları alır. Belirli parselleri toplarsanız, daha da fazla UPX elde edebilir ve daha da yüksek bir vergi uygulayabilirsiniz. Ayrıca, arazi NFT pazarında satılabilir.

Dahili UPX tokeni takas edilmez ve geri alınamaz. Ancak Upland, oyunculara Tilia platformunu kullanarak UTX’i USD ile takas etme seçeneği sunar.

9-Star Atlas

2021’in en çok beklenen yeniliklerinden biri blok zincir teknolojisi, DeFi, gerçek zamanlı bilgisayar grafikleri ve çok oyunculu video oyunlarını bir araya getiriyor. Star Atlas, oyuncuların birlikte yaşayabilecekleri veya birbirlerini yok edebilecekleri, birlikte benzersiz fırsatlara ve ekonomilere sahip yeni bir dünya yaratabilecekleri bir uzay Metaverse’dir. Proje Solana blok zincirinde oluşturuldu. Tam işlevsel olarak piyasaya sürülmeye hazırlanıyor, oyuncular NFT sitelerinde galaktik varlıkları satın alabilirler.

Oyun, kullanıcılara uzayı keşfetme, savaşma, NFT’lerde maddi değerler yaratma, takas etme, ticaret yapma ve siyasi stratejileri uygulama fırsatı sunuyor. Başarılı olanlar, kripto para borsalarında alınıp satılabilen ATLAS ve POLIS tokenleri ile ödüllendiriliyor. Oyun içi öğeler de NFT pazaryerlerinde takas ediliyor.

Oyun, 36 milyar ATLAS tokeni ve 360 ​​milyon POLIS tokeni oluşturulmasını sağlar. FTX, Raydium, Apollo-X borsalarındaki ilk listeleme sırasında, kripto para biriminin yüzde ikisi toplam 2 milyon dolara satıldı. Ekim ayı itibariyle ATLAS 0.117 dolardan, POLIS 8,16 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner