Yükleniyor...

Oyun Devi Nexon, 100 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Yatırımı Yaptı

Güney Koreli oyun devi Nexon artık 100 milyon dolar değerinde Bitcoin'e (BTC) sahip.

nexon bitcoin

Güney Koreli oyun devi Nexon artık 100 milyon dolar değerinde Bitcoin’e (BTC) sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güney Kore ve Japonya merkezli video oyunu devi Nexon, bugün yaptığı açıklamada, kripto para başına ortalama 58.226 dolar ödeyerek 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını söyledi.

CEO Owen Mahoney, hareketin hissedar değerini korumak olduğunu iddia ediyor:

Bitcoin satın alımımız, hissedar değerini korumak ve nakit varlıklarımızın satın alma gücünü sürdürmek için disiplinli bir stratejiyi yansıtır. Mevcut ekonomik ortamda, Bitcoin’in gelecekteki yatırımlar için nakitimizin değerini korurken uzun vadeli istikrar ve likidite sağladığına inanıyoruz.”

Aralık ayında, Nexon’un piyasa değeri, oyun oynamak için artan talep nedeniyle 30 milyar doları gölgede bıraktı. Dungeon & Fighter ve MapleStory gibi hit oyunlarıyla tanınan Nexon şu anda hisseleri Japonya’da işlem gören (Nintendo’nun arkasında) ikinci en büyük oyun geliştiricisidir.

100 milyon dolarlık satın alma, Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenen herhangi bir şirket için en büyük kripto para yatırımıdır. Şirketin nakit yığınının yüzde ikisini oluşturuyor.

Bu ayın başlarında, Hong Kong merkezli uygulama Meitu da kripto para birimine 10 milyon dolarlık bir yatırım daha yaparak toplam Bitcoin ve Ethereum varlıklarını 100 milyon dolara çıkarmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x