Oyun Devi Nexon Artık Dogecoin ve Diğer Kripto Para Birimlerini Kabul Ediyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Oyun Devi Nexon Artık Dogecoin ve Diğer Kripto Para Birimlerini Kabul Ediyor

Güney Koreli oyun devi Nexon'un Amerikan yan kuruluşu Nexon America, oyun içi öğeler için Dogecoin dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini kabul etmek amacıyla kripto ödeme işlemcisi BitPay ile ortaklık kurdu.

nexon

Güney Koreli oyun devi Nexon’un Amerikan yan kuruluşu Nexon America, oyun içi öğeler için Dogecoin dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini kabul etmek amacıyla kripto ödeme işlemcisi BitPay ile ortaklık kurdu.

BitPay CEO’su Stephen Pair, bağlantının oyun deneyimini iyileştirmesini bekliyor:

“Nexon America ile oyun içi öğeler için kripto para ödemelerini yönetme anlaşmamız, oyuncular için harika bir deneyim sunacak.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

U.Today tarafından bildirildiği üzere BitPay, bu ayın başlarında Dogecoin rakibi Shiba Inu’yu da entegre etti, ancak basın bülteninde meme kripto para biriminden bahsedilmedi. Nisan ayında Nexon, nakit varlıklarının satın alma gücünü korumak için kripto para başına ortalama 58.000 dolar fiyatla 100 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı.

En büyük kripto para birimi şu anda 49.000 dolar seviyesinin biraz altında işlem görüyor ve 52.000 dolar direnç seviyesinin üzerinde toparlanmaya çalışıyor.

Nexon America’dan Kenny Chang, kripto para ödemelerinin eklenmesinin ana şirketin Bitcoin satın almasıyla ilgili olmadığını söylüyor.

Tartışılan Bir Eğilim

Bu yıl ilgi odağı olan kripto paralar ve NFT’ler, oyun endüstrisindeki birçok büyük firmanın trene atlaması için daha cazip geldi. Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson, Kasım ayı başlarında “Play to Earn” oyunlarının ve NFT’lerin oyunun geleceği olacağını öngördü.

Fransız oyun devi Ubisoft da bu ayın başlarında sert eleştirilerle karşılanan güçlü bir NFT hamlesi yaptı.

Bu arada Steam, Ekim ayında NFT’leri ve blockchain oyunlarını yasakladı.

Grup sohbet platformu Discord, topluluğundan büyük bir tepkiyle karşılaştıktan sonra Ethereum’u entegre etme planından vazgeçmek zorunda kaldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x