Yükleniyor...
Sponsored

Oyun Şirketi Wider Games, Türkiye’de Yatırım Yapmaya Karar Verdi

Türkiye’nin metaverse ilgisi, Amerika merkezli oyun şirketi Wider Games’in gözünden kaçmadı.

wider games

Türkiye’nin metaverse ilgisi, Amerika merkezli oyun şirketi Wider Games’in gözünden kaçmadı. Dünyanın büyük oyun platformlarından biri olan Wider Games, Türkiye’de yatırım yapma kararı aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2018’de küresel pazara çıkan büyük oyun şirketi Wider Games, 73 ülkede aktif halde eğlence ve oyun içi ticaret yapan bir platform olarak dikkat çekiyor. Wider Games, son 5 yılda büyük bir kitleye hitap etmeye başladı. Son olarak Türkiye pazarına da girmeye karar verdi.

gaming

Wider Games, mart ayında WDR Hunter oyununu tamamen NFT ve metaverse ile birleştirmeyi planlıyor.

Wider Games, Ocak 2022 itibariyle çözüm ortaklığı olarak 5 firma ile anlaşma yaptı. Bunların başında ise Przcoin ve Abixcoin geliyor. Wider Games, 2022 yılı boyunca 20’ye yakın oyun ile Android, İOS ve web tabanlı oyunlar olacağını, çözüm ortaklığı yaptığı firmalarda oyun sektörünün yazılımını üstlendiğini kullanıcılarına duyurdu.

Wider Games’ten Kişiye Özel NFT Projesi

nft gaming

Android, İOS ve web tabanlı “Play to earn” yani oyna kazan mantığı ile kullanıcılar oyun oynayarak Widercoin ve Coinprz kazanıyor. Ayrıca şirket, çözüm ortağı olan ve çözüm ortağı olacak firmaları da oyunların içerisine entegre ederek onların da oyna-kazan mantığında kazanmasını sağlıyor.

 Wider Games ayrıca kişiye özel NFT oluşturuyor. Benzersiz dijital varlıklar oluşturmaya olanak tanıyan Wider Games, blokzinciri teknolojisine sahip token elde etmeyi sağlıyor.

NFT oluşturmak isteyenler, Wider Games web sitesine kayıt olarak diledikleri görseli ilerletip, kendi adına NFT oluşturabiliyor.

Platformun sahip olduğu uzman ekip ile NFT özel görselini saklayıp, satışa çıkarabiliyor. Kişiler, kendi NFT’lerini Wider Games içinde oluşturup bunları küresel piyasalarda satabiliyor. Ayrıca platform üzerinden oynanan oyunlarda gelir elde ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x