Pakistan Devlet Bankası Kripto Paraların Yasaklanmasını Tavsiye Etti • Coinkolik
Yükleniyor...

Pakistan Devlet Bankası Kripto Paraların Yasaklanmasını Tavsiye Etti

Pakistan'da Sindh Yüksek Mahkemesi'nin kripto paraların yasal durumuna ilişkin Pakistan Merkez Bankası bünyesinde oluşturulmasına karar verdiği komite, kripto paraların ve diğer ilgili işlemlerin yasaklanması tavsiyesinde bulundu.

bitcoin pakistan binance

Pakistan’da Sindh Yüksek Mahkemesi’nin kripto paraların yasal durumuna ilişkin Pakistan Merkez Bankası bünyesinde oluşturulmasına karar verdiği komite, kripto paraların ve diğer ilgili işlemlerin yasaklanması tavsiyesinde bulundu.

Pakistan yerel basınındaki haberlere göre Pakistan Devlet Bankası ülkede tüm kripto paraların kullanımına tamamen yasak getirmeyi tavsiye etti. Çin’in izinde giden ülke, aynı zamanda Pakistan finans otoritesinin Binance borsasına karşı bir soruşturma başlattığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber, Çinli blockchain gazetecisi Colin Wu tarafından Twitter’da paylaşıldı.

Pakistan Devlet Bankası’ndan Kripto Paralara Ters Hamle

pakistan kripto para

Samaa TV’nin haberinde, Pakistan Devlet Bankası ve ülkenin federal hükümetinin kripto para kullanımını yasa dışı ilan etme kararı aldığı belirtiliyor. Makalede, Sindh Yüksek Mahkemesi (SHC) tarafından 12 Aralık’ta sunulan bir rapor yer alıyor.

Mahkeme, kripto para birimi davasıyla ilgili duruşmaları yürütüyor. Şimdi ülkenin merkez bankası mahkemeyi hem kripto paraları yasaklamaya hem de bölgede faaliyet gösteren kripto para borsalarını cezalandırmaya çağırdı.

Şimdiye kadar, Pakistan’da kripto ticareti faaliyetlerini düzenleyen mevzuat eksikliği nedeniyle, kripto ve dijital varlıkların durumunun ne olacağı belli değildi.

Pakistan mahkemesi kriptonun yasal durumunu belirleyecek bir rapor istedi; Bunun için özel bir komite kuruldu.

Rapor yayımlandı ve 12 Aralık’ta mahkemeye sunuldu. Tüm kripto varlıklarının yasa dışı olduğunu ve ticaretten men edilmesi gerektiği bildirildi. Yasağın nedenlerinden biri olarak kripto paranın kara para aklama ve terör eylemlerini finanse etmek için kullanılabilmesi gerekçe gösterildi.

Yasağın uygulanması için daha sonra yasal bir çerçeve oluşturulacak.

Pakistan’dan Binance’e Soruşturma

binancein endonezyanin en zengin ailesi ile bir girisim hakkinda gorustugu iddia edildi

Raporda ayrıca Pakistan’da Federal Soruşturma Ajansı (FIA) tarafından yürütülen Binance ve OctaFx kripto borsalarına karşı devam eden soruşturmadan da bahsedildi ve daha fazla ayrıntı verilmedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x