Yükleniyor...
Sponsored

PancakeSwap İşlemleri Ethereum’u Geçerken, Binance Smart Chain (BSC) Yoğunluğu Hissediyor

Veri sağlayıcısı Dappradar tarafından hazırlanan bir rapora göre DeFi DEX PancakeSwap, 24 saatlik bir sürede toplam işlem sayısı açısından Ethereum'u geçti.

bsc pancakesswap

Veri sağlayıcısı Dappradar tarafından hazırlanan bir rapora göre DeFi DEX PancakeSwap, 24 saatlik bir sürede toplam işlem sayısı açısından Ethereum’u geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Binance’in Ethereum’a rakip blockchain’de çalışan en büyük platformunun popülaritesindeki artış inkar edilemez. Binance Smart Chain’de yer alan PancakeSwap da yeni DeFi kullanıcılarını ve daha küçük işlem yapanları çekmeye devam ediyor. 21 Nisan tarihli bir Dappradar raporu, DEX’in artık 24 saatlik bir süre içindeki işlemler açısından tüm Ethereum ağını aştığını belirtti:

“PancakeSwap, BSCScan verilerine göre, son 24 saatte Ethereum’un 1,55 milyonluk işlem sayısı ile karşılaştırıldığında 2 milyonun üzerinde işlem gerçekleştirdi.”

BSCScan ayrıca blok zincirinin günde 9 milyon işlem rekoruna ulaştığını da bildirdi. Etherscan de Ethereum için aynı grafikte bir rekor gösteriyor, ancak 21 Nisan itibarıyla günde sadece 1,5 milyon. Rapor, bu ivmenin bir kısmını PancakeSwap’te listelenen bir BEP-20 token’ı olan Safemoon’a bağladı. Safemoon, son zamanlarda kripto para topluluğu arasında en çok konuşulan projelerden birisi.

“Hatta bazıları onu ‘Yeni DOGE’ olarak nitelendiriyor. Temelde bu meme paraları insanlara çok küçük yatırım potları, bazı durumlarda 50 doların altında yatırım yapma, katılma ve potansiyel olarak kazanma şansı veriyor.”

Binance Smart Chain Baskı Altında

Tüm bu faaliyetlerin olumsuz yanları da yok değil. Kullanıcılar, BSC’yi bir ‘Ethereum katili’ olarak lanse etti, ancak tüm altyapı bunun üstesinden gelmek için tasarlanmamışsa, yüksek talep ile beraber gelen büyük yükü de hissedecek.

20 Nisan’da PancakeSwap, platformda tüm zamanların en yüksek sayıda kullanıcı olduğunu ve “BSC’nin aşırı yüklendiğini” belirtti. PancakeSwap bu açıklamayı kullanıcılardan gelen başarısız işlemler ve genel hatalarla ilgili bir dizi şikayetin yanıt olarak yaptı.

“Hayır, #PancakeSwap yavaş değil, BSC şu anda aşırı yüklü.”

Araştırmalar, talep artışına ayak uydurmak için bilgi işlem gücünü, depolamayı ve kullanılabilirliği yükseltmek için adımlar atmazsa, BSC’nin EOS’un yolunda gidebileceğini gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x