Yükleniyor...

PayPal Bitcoin (BTC) Hacmi 300 Milyon Doları Aştı

itBit'in verilerine göre PayPal'ın Bitcoin hacmi 300 milyon doların üzerinde yeni bir yüksekliğe ulaştı.

paypal 1

itBit’in verilerine göre PayPal’ın Bitcoin hacmi 300 milyon doların üzerinde yeni bir yüksekliğe ulaştı. Hacimler, Ocak ayındaki 240 milyon dolarlık bir önceki zirveyi geçti. Bununla beraber günlük hacimler ise 80 milyon dolara bir yükseliş yaşadı.

xbitcoin paypal volumes may 2021.png.pagespeed.ic .TxlwGZWSD9

Artış, geçen hafta Bitcoin kısa bir süre için 30.000 dolara ulaşırken yaşandı. Bu da yatırımcıların Bitcoin’i dipten satın aldığını gösteriyor. Bu önemli hacimler, rakipleri potansiyel olarak Apple Pay de dahil olmak üzere benzer bir hizmet sunmaya itiyor olabilir.

Apple, alternatif ödemeler bölümünde üst düzey bir rol için iş ilanında, “dijital cüzdanlar, BNPL, hızlı ödemeler, kripto para birimi vb. gibi alternatif ödeme sağlayıcılarında veya bunlarla birlikte 5 yıldan fazla deneyime sahip” birini aradığını duyurmuştu. Bu, yaklaşık 400 milyon kullanıcının Bitcoin almasına veya satmasına ve potansiyel olarak onunla ödeme yapmasına izin verebilecek. Bu ilan Apple’ın kripto pazarına girmek istediğine dair spekülasyonlara yol açtı.

Apple, Bitcoin’in icadından bu yana on yıldır kripto paralarla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı, Silikon Vadisi devinin bunu değiştirmeyi planlayıp planlamadığı belli değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner