PayPal'ın Kurucu Ortağı Peter Thiel, Satoshi ile 2000 Yılında Tanışmış Olabileceğini Söyledi • Coinkolik
Yükleniyor...

PayPal’ın Kurucu Ortağı Peter Thiel, Satoshi ile 2000 Yılında Tanışmış Olabileceğini Söyledi

PayPal ve Palantir'in kurucu ortağı olan Peter Thiel, Miami'deki bir konferansta Bitcoin'in mucidi olarak bilinen Satoshi Nakamoto ile Şubat 2000'de Karayipler adasında bir plajda tanışmış olabileceğini söyledi.

satoshi nakamoto

PayPal ve Palantir’in kurucu ortağı olan Peter Thiel, Miami’deki bir konferansta Bitcoin’in mucidi olarak bilinen Satoshi Nakamoto ile Şubat 2000’de Karayipler adasında bir plajda tanışmış olabileceğini söyledi.

Thiel o gün, ABD hükümeti tarafından “yasadışı para aktarımı” yaptıkları gerekçesiyle kapatılan bir şirket aracılığıyla altın destekli bir dijital para yaratma girişiminde başarısız olan E-Gold’un kurucularıyla tanıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Thiel konuyla ilgili olarak şunları söyledi.

“Satoshi’nin kimliğiyle ilgili teorim, Satoshi’nin Anguilla’daki o kumsalda olduğuydu.

2000 yılının Şubat ayında Anguilla sahilinde E-Gold kurucuları ile tanuştım. Sahilde merkez bankalarına karşı bir devrim başlatıyorduk. PayPal’ı E-Gold ile birlikte çalışabilir hale getirecek ve tüm merkez bankalarını havaya uçuracaktık”

Thiel, Nakamoto’nun bu toplantıdaki 200 katılımcıdan bir olabileceğini öne sürüyor:

“Bitcoin, E-Gold’un cevabıydı. Satoshi, anonim olmanız gerektiğini ve bir şirketiniz olmaması gerektiğini öğrendi. Bir şirket hatta bir şirket biçimi bile hükümetle fazlasıyla bağlantılıydı”

20-24 Şubat 2000 konferansı Finansal Kriptografi üzerine dördüncü dördüncü konferans olmuştu. Bu uluslararası toplantı 24-28 Şubat 1997 tarihli ilk konferansta “kriptograflar, güvenlik uzmanları, bilgisayar korsanları, avukatlar, bankacılar ve gazetecilerin” bir araya gelmesi şeklinde lanse edildi.

İlk konferansa katılanlar arasında New York Federal Rezerv Bankası, Citibank ve AT&T Laboratories gibi dev isimler yer alıyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x