Yükleniyor...

Pekin Metrosu, Çin’in Dijital Para Birimini Ödeme Ekosistemiyle Tamamen Entegre Etti

Pekin'deki metro sistemi, Çin Merkez Bankası dijital para birimini (CBDC) ödeme ekosistemiyle entegre etti.

e cny metro

Pekin’deki metro sistemi, Çin Merkez Bankası dijital para birimini (CBDC) ödeme ekosistemiyle entegre etti.

Pekin demiryolunun Salı günkü duyurusuna göre, Çin’in e-CNY olarak da bilinen dijital yuanı, artık 24 hattaki 428 metro istasyonunda ödeme veya bakiye yükleme seçeneği olarak tam olarak destekleniyor.

Bu, e-CNY’nin başlangıçta yalnızca Yitongxing mobil uygulaması için desteklendiği, Haziran ayında başlatılan metro sisteminin denemesinden sonra yapılan büyük bir güncelleme. En son güncellemeyle, e-CNY, fiziksel ulaşım kartlarını doldurmaları, çevrimiçi veya çevrimdışı tek seferlik bilet satın almaları amacıyla Pekin metrosunun günlük 10 milyon binicisi için pratik olarak piyasaya sürüldü.

Salı günü yerel bir ticari medya kuruluşu tarafından çekilen bir inceleme videosu, Pekin’deki bir metro istasyonundaki bilet satış terminallerinin artık kullanıcıların tek bir yolculuk satın almayı tercih ettiklerinde nakit, WeChat Pay veya AliPay’in yanında e-CNY ödeme seçeneğine sahip olduğunu gösteriyor. E-CNY ödeme yöntemini seçen kullanıcıların, terminal ekranında görüntülenen ödeme QR kodlarını tarayabilmek için e-CNY cüzdanlarını kullanacak.

Ulaşım kartlarının bakiyesini doldurmak için kişilerin e-CNY ödeme seçeneğini seçerek benzer bir süreçten geçmeleri ve e-CNY cüzdanlarıyla ödeme için QR kodlarını taramaları gerekecektir.

Otomatik bilet makinelerine ek olarak, tüm personelli servis sayaçları, kullanıcıların kartlarına para yüklemelerine veya e-CNY cüzdanlarını kullanarak bilet satın almalarına izin verecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner