Yükleniyor...

Pepsi CFO’su Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu: Değişken ve Spekülatif

PepsiCo CFO'su devi Hugh Johnson, Bitcoin'in şirketin bilançosuna eklenemeyecek kadar değişken ve spekülatif olduğunu ifade eti.

pepsi

PepsiCo CFO’su devi Hugh Johnson, Bitcoin’in şirketin bilançosuna eklenemeyecek kadar değişken ve spekülatif olduğunu ifade eti.

CNBC Squawk Box’a verdiği son röportajda, baş finans sorumlusu Johnson, şirketini nakit rezervleriyle Bitcoin satın almasının pek mümkün olmadığını söyledi.

Hugh Johnson, Joe Kernen’e, deneyiminin kendisine “asla, asla dememeyi” öğretmiş olmasına rağmen, PepsiCo’nun lider kripto para birimi Bitcoin’e yatırım yaptığını hayal edemediğini söyledi. Johnson, Bitcoin’in kendisi için çok değişken ve çok spekülatif olduğunu belirtti. Ona göre, BTC çok uzun bir zaman sonra anca Pepsico tarafından işlevsel para olarak kullanılabilecek.

Bilindiği üzere Pepsico’nun aksine, birçok halka açık şirket zaten nakit rezervleriyle Bitcoin satın aldı. Örneğin MicroStrategy, Eylül ayında 242.9 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldıktan sonra şu anda toplamda yaklaşık 5.1 milyar dolarlık Bitcoin’e sahip.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x