Peru, Kripto Varlıklara İlişkin Yasa Tasarısını Kongre'ye Sundu • Coinkolik
Yükleniyor...

Peru, Kripto Varlıklara İlişkin Yasa Tasarısını Kongre’ye Sundu

Peru, kripto varlıklara yasal bir zemin sağlamayı amaçlayan yasa tasarısını Kongre’ye sundu.

peru kripto varliklara iliskin yasa tasarisini kongreye sundu

Peru, kripto varlıklara yasal bir zemin sağlamayı amaçlayan yasa tasarısını Kongre’ye sundu. 

Kripto varlıklar için bir düzenleyici çerçeve hazırlığında olan ülkeler arasında Peru da katıldı. Peru yasama organının resmi internet sitesinde yer alan belgeye göre, kripto varlıklara ilişkin yasal bir çerçeve sağlayacak olan yasa tasarısı Peru Kongre’sine sunuldu. Resmi olarak “Kripto Varlıkların Ticarileştirilmesi için Çerçeve Yasası” olarak bilinen girişim, politikacı José Elías Ávalos tarafından tanıtıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ávalos tasarının amacını, diğer şeylerin yanı sıra Bitcoin alım satım platformları ve dijital cüzdanlar gibi kripto varlık hizmetleri sağlayan kuruluşları düzenlemek olarak açıkladı. 

Tasarı ayrıca, ekosistem bağlantılı hizmet sağlayıcılarının faaliyetleri için operasyonel standartlar belirleme ihtiyacına ve şüpheli işlemler hakkında ise Finansal İstihbarat Birimi’ni bilgilendirme gereğine dikkat çekiyor. Ek olarak kripto ile ilişkili şirketlerin ülkenin Bankacılık ve Sigortacılık Müfettişliği’ne kayıtlı olması isteniyor. 

Peru, kripto varlıkların kullanımında önde gelen ülkelerden biri. Ülke, son yıllarda Bitcoin’in benimsenmesinde %600 gibi devasa bir oranda artış yaşadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x