Yükleniyor...

Piyasa Analizi: Bitcoin (BTC) Yeniden 8.500 Doları Aştı!

Bitcoin (BTC) fiyatı 30 Mayıs'ta 9.

Piyasa Analizi Bitcoin Ethereum XRP BTC

Bitcoin (BTC) fiyatı 30 Mayıs’ta 9.030 dolara yükseldikten sonra 8.000 dolara kadar düştü. Bitcoin fiyatı 31 Mayıs’ta yavaş yavaş yükselişe geçti ve istikrarlı bir şekilde toparlandı. Öncü kripto para birimi şu sıralar 8.540 dolar civarında işlem görüyor.

Dow Jones Borsası Endüstri Endeksi 300 puandan fazla kayıpla kırmızıya bürünmüş durumda ve bazı uzmanlar Bitcoin fiyatındaki yükselişe bunun katkıda bulunduğunu dile getiriyor. Hisse senetleri ve Bitcoin (BTC) arasında ters korelasyon olduğu artık kesinlik kazanmış durumda. Genel olarak büyük hisse senetleri düştüğünde Bitcoin (BTC) fiyatı yükselişe geçiyor.

Bitcoin için 8.000 dolar kritik bir destek seviyesi ve bu seviyenin üstünde tutunuyor olması fiyatın yükseleceği anlamına geliyor. 9.000 dolar seviyesindeki direnç Bitcoin’in son boğa koşusuna devam edip edemeyeceğini görmek için izlenmesi gereken bir seviye konumunda.

Şu anda kripto para piyasası yeşile bürünmüş durumda ve birçok kripto para birimi değerini yüzde 3’ten fazla artırdı. Son 24 saatte kripto para piyasasının toplam değerinde de tatmin edici bir düzeyde artış kaydedildi. Toplam piyasa değeri son 24 saate 10 milyar dolardan fazla arttı.

Piyasaya genel olarak bakıldığında son 24 saatte Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 2,47 artarken, Ripple (XRP) fiyatı yüzde 2,35, Bitcoin Cash (BCH) fiyatı yüzde 2,39, Litecoin (LTC) fiyatı yüzde 3,20, EOS (EOS) fiyatı yüzde 9,62, Binance Coin (BNB) fiyatı yüzde 0,37, Bitcoin SV (BSV) fiyatı yüzde 4,11, Stellar (XLM) fiyatı yüzde 0,96, Cardano (ADA) yüzde 3,68, TRON (TRX) fiyatı yüzde 3,29, Monero (XMR) fiyatı yüzde 1,55, Dash (DASH) fiyatı yüzde 0,59, IOTA (MIOTA) fiyatı yüzde 6,99 arttı.

Özellikle EOS (EOS) ve IOTA (MIOTA) fiyatlarındaki artışın yüzde 7’yi aşmış olması dikkat ediyor. EOS’taki artış yüzde 10’a dayanmış durumda. EOS’taki bu artış bugün yapılacak olan büyük duyurudan ve Coinbase’de listelenmesinden kaynaklanıyor.

CME Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi bugün sona erdi ve gelecek hafta boyunca kripto para piyasasını hangi yönde etkileyeceğini önemle takip etmek gerekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x