Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Piyasa Kırmızıya Büründü! Bitcoin 5.000 Doların Altına Düştü!

Piyasa Kırmızıya Büründü! Bitcoin 5.000 Doların Altına Düştü!

ABONE OL:google-news

2019’daki ilk büyük yükseliş hamlesini takiben kripto para piyasası bugün kırmızıya bürünmeye başladı. Bitcoin (BTC) fiyatı 5.000 dolar eşiğinin altına düştü.

Piyasa değerine göre 20 en büyük 20 kripto para biriminden yalnızca Tether (USDT) ve Ontoloji (ONT) yeşil kalmayı başarmış durumda.

Bitcoin Fiyatı

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son 24 saat içinde %2,83’lük düşüşle 4.966,91 dolardan işlem görüyor. Sabah saatlerinde 5.303 dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin, bugüne kadar beş kez düşüş kaydederek 5.000 dolarda destek bulmaya çalışıyor. Öncü kripto para birimi gün için en düşük 4.924 doları gördü.

Bununla beraber, Bitcoin son 7 gün içinde %22 artışla önemli bir ivme kazandığını gösterdi. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti ise %51’ün üstüne çıkmış durumda.

Ethereum Fiyatı

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) %8,98 değer kaybetti ve 157,61 dolardan işlem görüyor. Piyasadaki genel yükseliş sonrası Ethereum fiyatı son 7 günde yaklaşık %15 arttı.

Ripple Fiyatı

İkinci sırada yer alan en büyük ikinci altcoin Ripple (XR) ise %8,16’lık düşüşle 0,334 dolara geriledi. Kripto para birimi son 7 gün içinde %9 oranında değer kazandı.

Bitcoin Cash Fiyatı

Dün %50’nin üzerinde değerini artıran Bitcoin Cash (BCH), son 25 saatte %5 değer kaybetti. Bununla birlikte, kripto para birimi son 7 gün içinde neredeyse %68’lik büyük bir büyüme kaydetti.

Dün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 86,5 milyar doları aştıktan sonra günlük ticaret hacmi haberi hazırladığımız sırada 75 milyar dolara düştü. Toplam piyasa değeri dün 187 milyar doları görmüştü ve şu sıralarda 170 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor. CoinMarketCap‘te listelenen toplam kripto para birimi sayısı şu anda 2.150 adet.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar