Yükleniyor...

Piyasada Son Durum: Bitcoin Durgun! – 9 Ağustos 2022

Bugün kripto para piyasası durgun seyre hakim, piyasada pek alıcı veya satıcı yok.

Piyasada Son Durum Bitcoin Durgun 9 Agustos 2022

Bugün kripto para piyasası durgun seyre hakim, piyasada pek alıcı veya satıcı yok. Bununla doğru orantılı olarak fiyatlar da çok farklı ilerlemiyor. Bitcoin, Avax ve Ethereum’daki son durum ne?

Bitcoin’deki Son Durum

Bitcoin’e (BTC) baktığımız zaman, Bitcoin haber akışının az olduğu, hacmin düşük olduğu bugünlerde aynı fiyat bandında ilerlemeye devam ediyor. Bitcoin yazı yazıldığı itibariyle 23.815 dolardan işlem görmekte. Bitcoin güne yüzde 0.4 yükselerek başladı.

btc 1
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin şu an bulunduğu bölge itibariyle kendini 17 bin dolar bandındaki destekten kurtarmış, yukarı gitmeye meyilli bir grafik çiziyor. Herhangi bir şekilde yükselişten bahsedebilmemiz için piyasaya büyük oyuncuların tekrar girmesi ve hacmin yükselmesi gerek. Böyle olduğu takdirde Bitcoin’in bir sonraki hedefi 28 bin – 30 bin dolar arasındaki direnci olacaktır.

Bitcoin Canlı Analizi İçin Tıklayınız

Ethereum’daki Son Durum

Ethereum (ETH) da Bitcoin’e benzer şekilde durgun seyir halinde. Ethereum’un yaklaşam Merge haberi piyasaları heyecanlandırsa da fiyat bazında beklenen büyük bir değişiklik henüz gelmedi. Ethereum güne yüzde 2.2 yükselerek başladı.

eth
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum da aynı Bitcoin gibi alt destekten uzaklaşmış durumda ancak üst 2 bin dolar direncini zorlayacak konumda değil. Bulunduğu bant itibariyle hareketine devam ediyor.

Ethereum Canlı Analizi İçin Tıklayınız

AVAX’taki Son Durum

AVAX dün gelen Robinhood’da listelenme haberine olumlu karşılık verdi. Yüzde 10’luk yükseliş yaşayan Avax, 31 dolara iğne attı ancak yapılan satışla birlikte bulunduğu banda geri döndü. Ancak bu haber fiyatı daha da yukarıya taşımaya yetmedi. Avax güne yüzde 0.9 düşüşle başladı.

avax
Avax’ın 4 saatlik grafiği

Avax’ın alt desteğine 15 dolar bir üst direncine de 42 dolar bandı diyebiliriz. Network’ü ve communitysi için gayret gösteren Avax, durgun piyasa koşullarında bulunduğu bantta seyrediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner