Yükleniyor...

Piyasada Son Durum: Bitcoin Düşüyor! – 10 Ağustos 2022

Kripto para piyasası son günlerde durgun olsa ve fiyatlar çok değişmese de Bitcoin (BTC) günü düşüşle karşıladı.

Piyasada Son Durum Bitcoin Dusuyor 10 Agustos 2022

Kripto para piyasası son günlerde durgun olsa ve fiyatlar çok değişmese de Bitcoin (BTC) günü düşüşle karşıladı. Kripto para piyasa hacmi son 24 saatte yüzde 3.74’lük düşüş yaşadı. Peki Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP’de son durum ne?

Türkiye saati ile 15.30’da açıklanacak ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri, piyasa üzerindeki etkisi nasıl olacak hep beraber göreceğiz. TÜFE’deki yıllık beklenti ise yüzde 8,7 seviyesinde. Bu noktada verinin açıklanacağı saatlerde kripto para piyasasındaki volatilite yüksek olacağından temkinli olmakta fayda var.

Bitcoin’deki (BTC) Son Durum

Bitcoin (BTC) bugüne yazımız yazıldığı an itibariyle yüzde 3.8 düşüşle başladı. ABD Tüfe verisinin piyasalara etkisi, dolaylı yoldan kripto piyasalarını da etkileyebilir. Yıllık beklentinin üzerinde çıkması FED’i faiz arttırımı politikasında kararlı ve hatta daha sert adımlar atmasına sebep olabilir. Bu sebeple piyasalarda şu anlık satışlar görüyoruz.

bitcoin son durum
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin, bulunduğu kanal içerisinde fiyatta büyük değişiklikler olmadan yoluna devam ediyor ve 22.910 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum’daki (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) de Bitcoin’le aynı yolu izlemeye devam ediyor. Ethereum da güne yüzde yazı yazıldığı an itibariyle 5.1 düşüşle başlamış durumda.

ethereum son durum
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum da aynı Bitcoin gibi alt desteği olan 1.000 dolar seviyesinden uzaklaşmış durumda ancak bir üst 1.500 bin dolar direncini zorlayacak konumda değil. Bulunduğu bant itibariyle hareketine devam ediyor.

Ethereum canlı fiyatı için tıklayın.

Ripple’daki (XRP) Son Durum

Piyasanın en büyük hacimli 7. coini olan Ripple da güne düşerek başladı. An itibariyle yüzde 3.8 düşmüş olan Ripple, piyasadaki durgun haber akışından etkilenmiş halde.

ripple son durum
Ripple’ın 4 saatlik grafiği

Ripple’daki en güçlü destek şu anda fiyat hareketlerini gerçekleştirdiği bölge olan 0.3 dolar diyebiliriz. Burdan bir aşağıdaki destek ise 0.2 dolar seviyesi. Bir üst diren. ise 0.8 dolar seviyesi. Ripple da piyasadaki haberler ve verilerden etkilenecektir. Ripple da Bitcoin ve Ethereum gibi hacimsiz ve durgun seyre hakim.

Ripple canlı fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner