Yükleniyor...

Piyasada Son Durum: Bitcoin Yükselişte! – 11 Ağustos 2022

Kripto para piyasası son günlerde durgun olsa ve fiyatlar çok değişmese de Bitcoin (BTC) ABD enflasyon verilerinin beklentilerin altında gelmesiyle birlikte güne yüzde 7,3 yükselişle başladı.

Piyasada Son Durum Bitcoin Yukseliste 11 Agustos 2022 1

Kripto para piyasası son günlerde durgun olsa ve fiyatlar çok değişmese de Bitcoin (BTC) ABD enflasyon verilerinin beklentilerin altında gelmesiyle birlikte güne yüzde 7,3 yükselişle başladı. Kripto para piyasa hacmi son 24 saatte yüzde 7,4’lük yükseliş yaşadı ve 1.16 trilyon dolara ulaştı. Peki Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano’da (ADA) son durum ne?

Türkiye saati ile 15.30’da açıklanan ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri, piyasa üzerinde olumlu etki gösterdi. TÜFE’deki yıllık beklenti ise yüzde 8,7 seviyesindeyken veriler 8,5 olarak açıklandı.

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin (BTC) bugüne yüzde 7,3 yükselişle başladı. ABD Tüfe verisinin piyasalara etkisi, dolaylı yoldan kripto piyasalarını da etkiledi gibi gözüküyor. Bu sebeple piyasalarda şu anlık alımların ve piyasaya para girişinin arttığını görüyoruz. Bitcoin 23 bin dolar direncinin üstünde ve yükselen hareketine devam ediyor.

bitcoin 4 saatlik 1
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin’de şu anlık 23 bin dolar direncini aşmış görünüyoruz ancak bunun onaylanması için ufak çaplı bir düzeltme ile tepki alıp devam etmesi sağlıklı olacaktır. Bitcoin, yoluna devam ederken 24.559 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) da Bitcoin’le aynı yolu izlemeye devam ediyor. Ethereum güne 12,4 yükselişle başlamış durumda. Ethereum günün en çok yükselenleri arasında.

ethereum 4 saatlik 1
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum da aynı Bitcoin gibi alt desteği 1.7 bin doları aşmış durumda ve önündeki temel direnç 2 bin dolar seviyesinde. Düne göre bir üst direnci 1500 dolar bandını kıran ETH, yoluna çok hızlı devam ediyor. An itibariyle hareketine devam ederken Etheruem 1891 dolardan işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Cardano (ADA) Son Durum

Piyasanın en yüksek hacimli 6. coini olan Cardano, aynı Bitcoin ve Ethereum gibi güne yükselerek başlamış durumda. Cardano güne 6,7’lik yükselişle başlamış durumda. Cardano, kendini 0,5’lik direncin üstüne atmaya çalışıyor. ADA şu anda bir üst direnci olan ve grafikte de gördüğümüz 0.54 bandını deniyor. Burayı daha önce birçok kez denemiş ama başarısız olmuş. Burayı aşarsa önündeki uzun vadeli hedef 0.6 dolar olabilir.

ada 4 saaatlik 1
Cardano’nun4 saatlik grafiği

Cardano da piyasadaki artan hacimden etkilenerek yükselmiş durumda. Cardano an itibariyle 0,54 dolardan işlem görüyor.

Cardano’nun anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner