Yükleniyor...

Piyasalarda Son Durum: Bitcoin Yükseliyor

Bitcoin (BTC) haber akışının durgun olduğu bugünlerde aynı bantta seyrediyor.

Piyasalarda Son Durum Bitcoin Yukseliyor

Bitcoin (BTC) haber akışının durgun olduğu bugünlerde aynı bantta seyrediyor. Bitcoin yazımız yazılırken yüzde 2.6 yükselerek 23775 dolardan işlem görüyor.

bitcoin
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Kripto para piyasası düşüşün etkilerini yaşamaya devam ediyor. Bitcoin’in 20 bin doların üzerinde olması umut verici olarak gözükürken, henüz bir yükseliş veya düşüş trendine girdiğimizi söylemek güç. Bitcoin’in şu anki işlem bölgesine yakın en güçlü alt desteği düşüşte de tepki verdiği 17 bin dolar bölgesi. En yakın üst bölge direnci ise 30 bin dolar bandı. Yükselişten bahsedebilmemiz için bulunduğumuz bölgeden Bitcoin’in bir üst direnci zorlaması gerekiyor.

Ethereum’daki (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) da Bitcoin’e benzer bir grafik çiziyor. Yazı yazıldığı an itibariyle 1736 dolardan işlem gören ETH güne yüzde 2 yükselerek başladı.

ethereum
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum da bu düşüş süresince Bitcoin’e oldukça benzer bir grafik çizerek bu dönemi geçirdi. 900 dolar bandında gördüğü dip fiyatından Merge haberlerinin de etkisiyle iyi bir yükseliş göstererek 1700 dolara kadar yükseldi. Ethereum’un en güçlü desteği 900-1000 dolar bandıyken en güçlü direnci ise 1800-1900 dolar bandı.

Cardano’daki Son Durum

Cardano (ADA) da piyasadaki düşüşten etkilendi ve uzun süre sonra gördüğü 1 dolar seviyesinden düşerek güçlü diyebileceğimiz destek bölgesinde dolaşıyor. ADA da Ethereum Merge haberlerinden olumlu etkilenmişe benziyor ki güne yüzde 2 yükselerek başladı.

cardano
Cardano’nun saatlik grafiği

Piyasada yükseliş beklentilerinin oluşması için piyasa hakkında güzel haberlerin çıkmasını beklemeliyiz. Yakın dönemde Ethereum’un Merge’ü hakkında haberlerin gelmesi ve bunun piyasaya olumlu yansıması hepimi ümitlendirdi. Ağdaki gelişmelerle birlikte piyasaya para girişi ardından da bu bir yükselişin tetikçisi olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner